Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF

Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
16 grudnia 2022
DRUKUJ

W Mosinie k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF. Do rywalizacji na tatami stanęli karatecy z 20 klubów z całego kraju. Bardzo dobry wynik uzyskali zawodnicy z Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej zajmując w  klasyfikacji generalnej 4 miejsce.

Drużyna z Nysy wystąpiła w składzie: Stanisław Kierpacz, Cezary Pryga, Krzysztof Łukaszyński, Waldemar Pikor oraz Adam Bułka. Plonem zmagań zawodników z Nysy jest 8 zdobytych medali: 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Cezary Pryga w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii open. Srebrne medale i tytuły Wicemistrzów Polski zdobyli: Stanisław Kierpacz w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii open oraz Krzysztof Łukaszyński w kata indywidualnym mężczyzn.

Cztery brązowe medale wywalczyli: Cezary Pryga i Stanisław Kierpacz w kata indywidualnym mężczyzn oraz Waldemar Pikor i Adam Bułka w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii open. Piąty brązowy medal zdobył zespół w składzie: Cezary Pryga, Stanisław Kierpacz, Krzysztof Łukaszyński w kata drużynowym mężczyzn.  Jak zaznaczył trener nyskiej drużyny Tadeusz Wójcik, był to bardzo udany rok startowy  zakończony mocnym akcentem.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

14 czerwca 2024  

W dniu 19 czerwca  o godz. 9.00 odbędzie się XI sesja Rady Seniorów.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

13 czerwca 2024  

Imprezowy sezon nad Jeziorem Nyskim. Poznaliśmy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Kondolencje

Kondolencje

13 czerwca 2024  

Pani Edycie Peikert, Prezes WiK AKWA

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

12 czerwca 2024  

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

EFS Opolskie