Pogoda w Nysie

Wtorek 20.02.2024
Leona, Ludomira i Zenobiusza
5°C
PM10 - 14 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF

Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
16 grudnia 2022
DRUKUJ

W Mosinie k. Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Karate WKF. Do rywalizacji na tatami stanęli karatecy z 20 klubów z całego kraju. Bardzo dobry wynik uzyskali zawodnicy z Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej zajmując w  klasyfikacji generalnej 4 miejsce.

Drużyna z Nysy wystąpiła w składzie: Stanisław Kierpacz, Cezary Pryga, Krzysztof Łukaszyński, Waldemar Pikor oraz Adam Bułka. Plonem zmagań zawodników z Nysy jest 8 zdobytych medali: 1 złoty, 2 srebrne i 5 brązowych. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Cezary Pryga w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii open. Srebrne medale i tytuły Wicemistrzów Polski zdobyli: Stanisław Kierpacz w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii open oraz Krzysztof Łukaszyński w kata indywidualnym mężczyzn.

Cztery brązowe medale wywalczyli: Cezary Pryga i Stanisław Kierpacz w kata indywidualnym mężczyzn oraz Waldemar Pikor i Adam Bułka w kumite indywidualnym mężczyzn w kategorii open. Piąty brązowy medal zdobył zespół w składzie: Cezary Pryga, Stanisław Kierpacz, Krzysztof Łukaszyński w kata drużynowym mężczyzn.  Jak zaznaczył trener nyskiej drużyny Tadeusz Wójcik, był to bardzo udany rok startowy  zakończony mocnym akcentem.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie