Młodzi utalentowani nysanie nagrodzeni

Młodzi utalentowani nysanie nagrodzeni

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
5 czerwca 2023
DRUKUJ

3 czerwca podczas gali w Bastionie św. Jadwigi poznaliśmy laureatów nagrody Mały Tryton Nyski. W kategorii dzieci do lat 9 wygrała Kaja Gąsiorek. W starszej kategorii najlepsza była Anna Trytko.

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy. – Gratuluję też Waszym rodzicom i dziadkom – powiedział podczas wręczania statuetek Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy. – Mam nadzieję, że po zakończeniu nauki, wrócicie do Nysy. To dla Was zmieniamy to miasto na lepsze.

Kaja Gąsiorek

Aktywnie bierze udział we wszystkich konkursach na terenie klasy, szkoły i poza szkołą, zajmując zaszczytne miejsca (konkursy czytelnicze, plastyczne, pięknego pisania, recytatorskie, logicznego myślenia, matematyczne, muzyczne). Wykazuje szczególne uzdolnienia muzyczne, pięknie śpiewa i tańczy. Brała udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Nyskim Domu Kultury oraz w szkolnym konkursie kolęd i pastorałek. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej trenuje gimnastykę sportową.

Anna Trytko

Bardzo aktywnie uczestniczy we wszystkich projektach związanych z muzyką. Chętnie bierze udział w konkursach, festiwalach i przeglądach muzycznych reprezentując szkołę i miasto Nysa. Zdobywa czołowe miejsca na szczeblu gminnym, powiatowym, ogólnopolskim a nawet międzynarodowym. Uczestniczy w różnych imprezach organizowanych przez Nyski Dom Kultury: święta patriotyczne, jarmarki świąteczne i inne imprezy okolicznościowe. Bierze udział w zajęciach pozaszkolnych, rozwijając swoje umiejętności wokalne i pasję do muzyki.

Kapituła obradowała w składzie:

  • Marek Rymarz
  • Adam Fujarczuk
  • Anita Klakla
  • Barbara Maroszek
  • Jacek Czuchraj
  • Łukasz Bogdanowski
  • Marek Kędzierski
  • Monika Baj (przewodnicząca Kapituły)
  • Zofia Kajling- Rudzka

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

24 lipca 2024  

Starosta Nyski zawiadamia, że 17.07.2024 r. na wniosek Burmistrza Nysy została wydana decyzja nr 3/24 (znak sprawy AB.6744.2.2024.DO) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej w Skorochowie”, usytuowanej na obszarze: gminy Nysa, jednostka ewidencyjna – Nysa – obszar wiejski, obręb Skorochów.

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

24 lipca 2024  

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  w ramach Partnerstwa gmin Nysa, Głuchołazy, Otmuchów oraz powiatów Nyskiego i Prudnickiego i  do wypełnienia poniższej ankiety, dotyczącej przemieszczania się mieszkańców tychże gmin.

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

EFS Opolskie