Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
10°C
PM10 - 35 μg/m3
Stan powietrza -
Młodzi utalentowani nysanie nagrodzeni

Młodzi utalentowani nysanie nagrodzeni

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
5 czerwca 2023
DRUKUJ

3 czerwca podczas gali w Bastionie św. Jadwigi poznaliśmy laureatów nagrody Mały Tryton Nyski. W kategorii dzieci do lat 9 wygrała Kaja Gąsiorek. W starszej kategorii najlepsza była Anna Trytko.

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy. – Gratuluję też Waszym rodzicom i dziadkom – powiedział podczas wręczania statuetek Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy. – Mam nadzieję, że po zakończeniu nauki, wrócicie do Nysy. To dla Was zmieniamy to miasto na lepsze.

Kaja Gąsiorek

Aktywnie bierze udział we wszystkich konkursach na terenie klasy, szkoły i poza szkołą, zajmując zaszczytne miejsca (konkursy czytelnicze, plastyczne, pięknego pisania, recytatorskie, logicznego myślenia, matematyczne, muzyczne). Wykazuje szczególne uzdolnienia muzyczne, pięknie śpiewa i tańczy. Brała udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Nyskim Domu Kultury oraz w szkolnym konkursie kolęd i pastorałek. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej trenuje gimnastykę sportową.

Anna Trytko

Bardzo aktywnie uczestniczy we wszystkich projektach związanych z muzyką. Chętnie bierze udział w konkursach, festiwalach i przeglądach muzycznych reprezentując szkołę i miasto Nysa. Zdobywa czołowe miejsca na szczeblu gminnym, powiatowym, ogólnopolskim a nawet międzynarodowym. Uczestniczy w różnych imprezach organizowanych przez Nyski Dom Kultury: święta patriotyczne, jarmarki świąteczne i inne imprezy okolicznościowe. Bierze udział w zajęciach pozaszkolnych, rozwijając swoje umiejętności wokalne i pasję do muzyki.

Kapituła obradowała w składzie:

  • Marek Rymarz
  • Adam Fujarczuk
  • Anita Klakla
  • Barbara Maroszek
  • Jacek Czuchraj
  • Łukasz Bogdanowski
  • Marek Kędzierski
  • Monika Baj (przewodnicząca Kapituły)
  • Zofia Kajling- Rudzka

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

VIII edycja Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego

29 lutego 2024  

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – Tomasza Hanzla, serdecznie zapraszamy do udziału w VIII edycji projektu pn. „Program Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego”.

EFS Opolskie