Młodzież z Niemiec gościła w Nysie

Młodzież z Niemiec gościła w Nysie

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
18 marca 2024
DRUKUJ

Uczniowie Diecezjalnej Szkoły Podstawowej od 11.03. do 15.03.2024 gościli w swoich domach uczennice ze szkoły Christian-Timm-Schule w Rendsburgu. Tematem Wymiany Młodzieżowej była „Woda”.

Wraz z młodzieżą z Niemiec przyjechały nauczycielki: Regina Höfelmeier i Luisa Bannow. Koordynatorami wymiany z Diecezjalnej Szkoły Podstawowej byli: Dariusz Pięch i Magdalena Gromuł. Młodzież zwiedziła sanotorium Priessnietza w Czechach i poznała jego metody leczenia wodą.

W Nyskich Wodociągach uczniowie zobaczyli sposoby oczyszczania wody, którą pijemy z kranów w Nysie.

W czwartek wszyscy spotkali się z Burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem. Niemieccy goście wraz z młodzieżą z Polski zwiedzili również Wrocław: miasto ponad 120 mostów nad wodą oraz Opole.

Rejs po jeziorze Nyskim oraz spacer szlakiem Eichendorffa sprawiły im dużo frajdy. Zwiedzili również nasze piękne miasto, będąc pod wrażeniem jego czystości. W czerwcu jest planowany wyjazd do Rendsburga.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

24 kwietnia 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 6 maja 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

Kolejne sukcesy nyskich gimnastyków

23 kwietnia 2024  

W dniach 18-21 kwietnia we Wrocławiu odbyły się finały XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce sportowej.

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

5. tom „Encyklopedii Solidarności”

23 kwietnia 2024  

26 kwietnia (piątek) Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na promocję Encyklopedii Solidarności. Opozycja w PRL 1976-1989, t. 5.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2024  

22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji do działania przystąpili pracownicy McDonald’s, PKP PLK S.A oraz skazani z Zakładu Karnego w Nysie. Akcję wsparła Spółka EkoNysa, która odebrała i zagospodarowała ok. 60 worków z odpadami. Cieszymy się, że z roku na rok zmniejsza się ilość zebranych odpadów. Podczas zeszłorocznej akcji sprzątania tego samego terenu zebrano ponad 150 worków z odpadami.

EFS Opolskie