
Pracodawco skorzystaj z programu „PRACA DLA WIĘŹNIÓW”
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wraz ze Służbą Więzienną zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości i korzyści płynących z zatrudnienia osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie.
W tym tygodniu Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie odwiedziło Mobilne Centrum Edukacji. To nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę.
Atrakcje są dopasowane do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Uczniów wita humanoidalny robot. Nie tylko odpowiada na pytania, ale też skleja żółwika, a nawet tańczy.
Atrakcji w Mobilnym Centrum Edukacji jest co niemiara. Nowoczesna przestrzeń łączy tradycyjne narzędzia edukacji z interaktywnymi formami komunikacji i angażującą zabawą, zachęcającymi do odkrywania atrakcyjności turystycznej Polski. Dzieciaki były wprost zachwycone! Oprócz robota, największym powodzeniem cieszyły się okulary VR.
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie wraz ze Służbą Więzienną zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości i korzyści płynących z zatrudnienia osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Nysie.
W dniu 3 czerwca 2023 grupa tenisistów stołowych z klubu LUKS Nysa rozegrała turniej tenisa stołowego z z klubem TTC Šumperk. Turniej rozpoczął starosta Szumperka Miroslav Adámek powitaniem gości z Nysy, a po rozgrywkach zostały wręczone dyplomy i pamiątkowe medale.
Pani Marcie Klubowicz, byłej Dyrektor Nyskiego Domu Kultury
rodzinie i bliskim
wyrazy głębokiego współczucia
z powodu śmierci Taty
składają, łącząc się w smutku,
Burmistrz Nysy
wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie
3 czerwca podczas gali w Bastionie św. Jadwigi poznaliśmy laureatów nagrody Mały Tryton Nyski. W kategorii dzieci do lat 9 wygrała Kaja Gąsiorek. W starszej kategorii najlepsza była Anna Trytko.