Multimedialna fontanna w Rynku

Multimedialna fontanna w Rynku

Kategoria: Aktualności
29 sierpnia 2022
DRUKUJ

Na naszym rynku, od dziś, działa multimedialna fontanna. Codziennie w sezonie wiosenno – jesiennym, o godzinie 12.15 oraz 21.15, uruchomiony zostanie krótki pokaz muzyczno – świetlny.

– W południe będzie to jeden utwór muzyczny, wieczorem usłyszymy i „zobaczymy” trzy utwory. Obecna wersja fontanny jest kompromisem pomiędzy zabytkową częścią naszego rynku, a jego powojenną zabudową. Podobne rozwiązanie zastosowano na rynku we Wrocławiu. Nasza fontanna usadowiona jest dokładnie w tym miejscu, w którym jeszcze przed II wojną światową stała jej poprzedniczka. Architekci i projektanci uznali, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego śródmieścia będzie fontanna powierzchniowa, ozdobiona grubymi szklanymi taflami z naniesionymi herbami związanymi z historią miasta – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

– Fontanna ma też funkcję użyteczną i pozwala na to aby w upalne dni móc z niej skorzystać. Do zakończenia remontu rynku pozostaje jeszcze jedynie skwer przed Bazyliką. Prace na nim powinny zakończyć się do końca września – dodaje Kolbiarz.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

Nyska Kronika Filmowa – odc. 449

19 lipca 2024  

Dziś w wakacyjnej kronice powiemy o inwestycjach drogowych w gminie. Będzie również o Dniach Twierdzy Nysa, Festiwalu Pierogów nad Jeziorem Nyskim i przygotowaniach Stali Nysa do nadchodzącego sezonu PlusLigi.

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

Zapraszamy na spektakl ,,Romeo i Julia’’

18 lipca 2024  

Ze względu na ogromne zainteresowanie spektaklem ,,Romeo i Julia’’ Williama Szekspira, Teatr Miejski w Nysie ogłasza dodatkowe terminy!

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

17 lipca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 19 sierpnia 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie