Pogoda w Nysie

Środa 21.02.2024
Eleonory, Fortunata i Roberta
4°C
PM10 - 11 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Multimedialna fontanna w Rynku

Multimedialna fontanna w Rynku

Kategoria: Aktualności
29 sierpnia 2022
DRUKUJ

Na naszym rynku, od dziś, działa multimedialna fontanna. Codziennie w sezonie wiosenno – jesiennym, o godzinie 12.15 oraz 21.15, uruchomiony zostanie krótki pokaz muzyczno – świetlny.

– W południe będzie to jeden utwór muzyczny, wieczorem usłyszymy i „zobaczymy” trzy utwory. Obecna wersja fontanny jest kompromisem pomiędzy zabytkową częścią naszego rynku, a jego powojenną zabudową. Podobne rozwiązanie zastosowano na rynku we Wrocławiu. Nasza fontanna usadowiona jest dokładnie w tym miejscu, w którym jeszcze przed II wojną światową stała jej poprzedniczka. Architekci i projektanci uznali, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego śródmieścia będzie fontanna powierzchniowa, ozdobiona grubymi szklanymi taflami z naniesionymi herbami związanymi z historią miasta – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

– Fontanna ma też funkcję użyteczną i pozwala na to aby w upalne dni móc z niej skorzystać. Do zakończenia remontu rynku pozostaje jeszcze jedynie skwer przed Bazyliką. Prace na nim powinny zakończyć się do końca września – dodaje Kolbiarz.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie