NYSKA ENERGETYKA CIEPLNA podpisała umowę z HEG, największym niezależnym dostawcą błękitnego paliwa w Polsce, na dostawę ok. 20 000 MWh gazu. Umowa będzie obowiązywać od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r.
Zakupione przez NEC Nysa paliwo posłuży do produkcji ciepła sieciowego dla miasta Nysa. Do tego celu firma wykorzystuje nowoczesny, niskoemisyjny układ kogeneracyjny oraz kotły gazowe. – Podpisana z Nyską Energetyką Cieplną umowa, to kolejny już kontrakt HEG z dużym dostawcą energii cieplnej w tym roku – zauważa Piotr Kasprzak, prezes Hermes Energy Group. – Cieszy mnie, że coraz więcej firm poszukując niskoemisyjnych źródeł energii, wybiera gaz. Nie kryję też zadowolenia, że oczekując konkurencyjnych, rynkowych cen, podmioty te decydują się na współpracę z HEG.
Warto podkreślić, że zastosowanie nowoczesnych układów produkcyjnych pozwoli na lokalne zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz CO2 do atmosfery.
Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek zapraszają organizacje pozarządowe, obywatelskie i młodzieżowe rady do udziału w „Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów”! Zachęcamy do wypełnienia formularza i rejestracji organizacji jako oficjalnego partnera akcji #WspierajSeniora!
15 stycznia Urząd Miejski w Nysie uruchomił specjalny telefon dla mieszkańców Gminy Nysa pod którym zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy mający trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać chęć skorzystania z transportu.
Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego z dnia 19 stycznia 2021 r.:
Powiadomienie
o przekroczeniu poziomu informowania i o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania
dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu
Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Opolu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska zawiadamia o wystąpieniu w dniu 18.01.2021 r. przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu w mieście Opolu, powiecie brzeskim, kędzierzyńsko-kozielskim, nyskim, i krapkowickim. Średniodobowe stężenia pyłu zawieszonego PM10 na stacji zlokalizowanej w Opolu przy ul. Koszyka wyniosło 130 μg/m3, w Brzegu przy ul. Poprzecznej wyniosło 116 μg/m3 , w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. B. Śmiałego wyniosło 104 μg/m3, w Nysie przy ul. Rodziewiczówny wyniosło 121 μg/m3 , a w Zdzieszowicach przy ul. Piastów wyniosło 142 μg/m3.
Prognozuje się ryzyko wystąpienia przekroczenia w dniu 19.01.2021 r. poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 (100 µg/m3) na terenie województwa opolskiego.
Pełna treść wydanego Powiadomienia znajduje się w poniższym pliku do pobrania.
Szczegółowe informacje na temat jakości powietrza na terenie województwa opolskiego dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (www.opole.pios.gov.pl), w zakładce: Jakość powietrza atmosferycznego/Bieżące wyniki pomiarów.