Pogoda w Nysie

Poniedziałek 15.04.2024
Ludwiny, Wacławy i Anastazji
11°C
PM10 - 16 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Nowa gra miejska i moneta z okazji 800-lecia Nysy

Nowa gra miejska i moneta z okazji 800-lecia Nysy

Kategoria: Aktualności, Komunikat
19 czerwca 2023
DRUKUJ
Dzisiaj w Bastionie św. Jadwigi miała miejsce inauguracja nowej gry miejskiej i prezentacja monety wybitej specjalnie z okazji 800-lecia lokacji miasta. 

Gmina przygotowała 800 darmowych monet, głównie z myślą o dzieciach pod opieką osób dorosłych. Aby ją uzyskać należy przejść grę pt. „Nysa od samego początku – 800-lat historii”. Jej uczestnicy do wykonania maja 13 zadań związanych z nyskimi zabytkami. – Zachęcam rodziny do wybrania się z dziećmi szlakiem nyskich zabytków – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – To dobra okazja do wspólnej zabawy i poznania ciekawostek o naszym mieście.
Gra zawiera zagadki do rozwiązania, które trzeba wpisać na specjalnie przygotowanych kartach. – W nagrodę będziemy mogli sami wybić monetę pamiątkową z Nysy – mówi Anatol Bukała, Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Ochrony Zabytków. – Pamiętajmy, że ilość monet jest limitowana.
Egzemplarze monet można również nabyć odpłatnie bez przechodzenia gry w Punkcie Informacji Turystycznej.
fot. Andrzej Babiński, Łukasz Bressa
Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kolejne drogi do remontu

Kolejne drogi do remontu

15 kwietnia 2024  

5 kwietnia podpisano kolejną umowę na realizację inwestycji drogowych na terenie Gminy Nysa.

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

11 kwietnia 2024  

14 kwietnia po raz kolejny będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Zdaniem wielu historyków, to właśnie 14 kwietnia 966 r., w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

EFS Opolskie