Nowe oddziały przedszkolne oficjalnie otwarte!

Nowe oddziały przedszkolne oficjalnie otwarte!

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
5 września 2022
DRUKUJ

Dziś oficjalnie otwarto nowe oddziały przedszkolne przy SP nr 2 w Nysie. Już od kilku dni do tej pięknej placówki uczęszcza 125 dzieciaczków –  jest gwarno i radośnie. W oficjalnej uroczystości wziął udział m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

Zadanie polegało na wybudowaniu dwóch oddziałów przedszkolnych wraz z kuchnią i stołówką. Prace inwestycyjne rozpoczęły się w lipcu 2021 roku. Całkowita wartość projektu to 3 222 121,00 zł, w tym 2 000 000 zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– To zawsze cieszy, gdy samorządowcy potrafią korzystać z tych możliwości, które rząd przed nimi otwiera. A możliwości pozyskiwania dofinansowań jest najwięcej w historii, nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było. A tym bardziej cieszy kiedy dofinansowanie otrzymują placówki oświatowe. Cieszy, że mamy za sobą ten okres kiedy szkoły i przedszkola się zamykały, a dziś znowu się budują. To pokazuje, że jest na to zapotrzebowanie – mówi Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

– Cieszymy się bardzo z kolejnej inwestycji dla rodzin i dzieci. Do dwóch nowych oddziałów przedszkolnych przy Alei Wojska Polskiego chodzi 50 maluchów. W pobliżu mamy Osiedle Rodzinne, niedługo powstaną kolejne mieszkania, więc chętnych do uczęszczania do nowego miejsca z pewnością nie zabraknie – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie