Pogoda w Nysie

Sobota 24.09.2022
Gerarda, Ruperta i Tomiry
7°C
PM10 - 38 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Nowe oddziały przedszkolne oficjalnie otwarte!

Nowe oddziały przedszkolne oficjalnie otwarte!

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
5 września 2022
DRUKUJ

Dziś oficjalnie otwarto nowe oddziały przedszkolne przy SP nr 2 w Nysie. Już od kilku dni do tej pięknej placówki uczęszcza 125 dzieciaczków –  jest gwarno i radośnie. W oficjalnej uroczystości wziął udział m.in. Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

Zadanie polegało na wybudowaniu dwóch oddziałów przedszkolnych wraz z kuchnią i stołówką. Prace inwestycyjne rozpoczęły się w lipcu 2021 roku. Całkowita wartość projektu to 3 222 121,00 zł, w tym 2 000 000 zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– To zawsze cieszy, gdy samorządowcy potrafią korzystać z tych możliwości, które rząd przed nimi otwiera. A możliwości pozyskiwania dofinansowań jest najwięcej w historii, nigdy wcześniej takiej sytuacji nie było. A tym bardziej cieszy kiedy dofinansowanie otrzymują placówki oświatowe. Cieszy, że mamy za sobą ten okres kiedy szkoły i przedszkola się zamykały, a dziś znowu się budują. To pokazuje, że jest na to zapotrzebowanie – mówi Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

– Cieszymy się bardzo z kolejnej inwestycji dla rodzin i dzieci. Do dwóch nowych oddziałów przedszkolnych przy Alei Wojska Polskiego chodzi 50 maluchów. W pobliżu mamy Osiedle Rodzinne, niedługo powstaną kolejne mieszkania, więc chętnych do uczęszczania do nowego miejsca z pewnością nie zabraknie – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nowy partner Gminy Nysa

Nowy partner Gminy Nysa

23 września 2022  

Dziś w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Nysa a miastem Várpalota.

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

22 września 2022  

Na mocy Ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, mieszkańcy Polski mogą wnioskować o przyznanie wsparcia dla gospodarstw domowych, ciepłowni i podmiotów społecznych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła.

II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski

II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski

22 września 2022  

Nysa kocha bieganie! Pokazuje to co roku frekwencja podczas Biegu Nyskiego, a także zainteresowanie nowym tego typu wydarzeniem, czyli Nocnym Biegiem Mikołajkowym. Znamy już datę II edycji tego wydarzenia.

Wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych zabytków

Wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych zabytków

22 września 2022  

Wydziału Kultury, Sporty, Turystyki i Ochrony Zabytków przypomina właścicielom zabytków, że do końca września można składać wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków. Wysokość dofinansowania do 50 % kosztów zadania.

EFS Opolskie