Przy wejściach do II części Parku Miejskiego gmina zamontowała dwie dodatkowe tabliczki informacyjne. Przypominają one, że miejsce to jest rzadziej koszone, by odbudować runo, które ma stanowić bazę żerową dla owadów i ptaków czy schronienie dla jeży.
Przypomnijmy, że w II części Parku zostały przeprowadzone niezbędne cięcia pielęgnacyjne i wycinkowe drzew, poprawiające kondycję drzewostanu i zmniejszające niebezpieczeństwo dla wypoczywających. Są także nowe nasadzenia. Powrócił chroniony w Polsce cis pospolity. Pojawiły się też m.in. bez czarny, porzeczka krwista, trzmielina pospolita i leszczyna zwyczajna, które sprzyjają występowaniu zwierząt. A ponadto buk pospolity, dąb szypułkowy czy lipa drobnolistna. Zamontowano też 60 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy. Dla zwiększenia funkcji edukacyjno-ekologicznej parku oznakowano 20 drzew oraz zamontowano tablicę informacyjną. Remont został wykonany w ramach projektu Ochrona bioróżnorodności w Subregionie Południowym.
Geotermia w Nysie. Dziś powiemy o innowacyjnej inwestycji w naszym mieście. Będzie też o akcji dobroczynnej na lodowisku i kolejnych spektaklach w Nyskim Domu Kultury. Sprawdzimy również kiedy Nysa rozbłyśnie świątecznymi iluminacjami.
Już 6 grudnia Mikołajki! Z tej okazji Gmina Nysa przygotowała wiele atrakcji dla mieszkańców. Co ważne, sporo dziać się będzie nie tylko 6 grudnia, ale także w inne dni.
Nysa znalazła się w nielicznym gronie miast, które pozyskały pieniądze na odwiert związany z geotermią. 24 listopada br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło listę gmin, które otrzymają dofinansowanie na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Warto wspomnieć, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (z którego pochodzą fundusze) od kilku lat wspiera intensywnie rozwój geotermii w Polsce poprzez liczne programy, przekazując setki milionów złotych na ten cel.