Nowy komiks o Nysie

Nowy komiks o Nysie

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
28 grudnia 2022
DRUKUJ

Gmina Nysa wydała kolejną publikację o Nysie. Tym razem przedstawia ona średniowieczne losy miasta i jego rozwoju pod panowaniem biskupów.

W 2023 roku  Nysa obchodzi 800-lecie powstania – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Przez setki lat byliśmy grodem polskim, czeskim, biskupim, habsburskim, pruskim i niemieckim.  O historii, roli miasta i wielu innych ciekawostkach dowiemy się z łamów serii komiksów. Warto znać historię miasta, w którym żyjemy. Warto z historii czerpać wiedzę i nauki na przyszłość.

Komiks będzie do nabycia w Bastionie św. Jadwigi w Punkcie Informacji Turystycznej od stycznia 2023 roku.

zobacz całą publikację w wersji online

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kalendarz imprez na lipiec 2024

Kalendarz imprez na lipiec 2024

25 czerwca 2024  

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na lipiec. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

25 czerwca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 1 lipca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Promesy na realizację zadań publicznych

Promesy na realizację zadań publicznych

25 czerwca 2024  

Burmistrz Nysy wręczył kolejne promesy na realizację zadań publicznych, polegających na organizacji półkolonii letnich promujących zdrowy styl życia, połączonych z warsztatami z zagadnień profilaktyki uzależnień. Zadanie to realizowane jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Nysa.

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

24 czerwca 2024  

Poznaliśmy  imprezowy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

EFS Opolskie