Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o tym, by zostać strażakiem. Zaszczytu pełnienia tej trudnej i odpowiedzialnej służby mogą doświadczyć jednak tylko nieliczni. By mogli pełnić swoje obowiązki jak najlepiej, niezbędny jest nowoczesny sprzęt. Nowe auto trafi wkrótce do strażaków ochotników z Lipowej.
– Dziś dostaliśmy promesę o wartości 300 tysięcy złotych na zakup nowego wozu strażackiego dla naszej OSP z Lipowej! Gratulacje dla naszych Druhów – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.
To kolejny sprzęt, który trafi w tym roku do strażaków z naszej gminy. Będzie to już czwarty wóz bojowy, który zasili OSP w ostatnich latach. W styczniu nowy wóz dostali druhowie z Niwnicy. Strażacy z Niwnicy swój wysłużony pojazd przekazali z kolei kolegom z Regulic. Przypomnijmy, że od ubiegłego roku Regulice mają nową remizę, która w przyszłości ma być rozbudowana dla potrzeb jednostki.
– Wcześniej wozy bojowe otrzymały też OSP Kępnica i OSP Rusocin – mówi Wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz. – To ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w całej gminie, nie tylko w samej Nysie, ale także w naszych sołectwach – dodaje Rymarz.
Dodajmy, że przetarg na nowy wóz dla strażaków z Lipowej ma zostać rozpisany w tym roku.
Urząd Miejski w Nysie oraz AKWA Sp.z.o.o informują, że w dniu 28.03.2023r. w godz. 8:00 – 11:00 zostanie przeprowadzona kontrola szczelności kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej poprzez zadymianie sieci przy użyciu pary wodnej.
28 marca br. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Nysie w Sali 100-lecia Niepodległości Polski – II piętro, odbędzie się konferencja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza na temat projektu ustawy – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.
Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy. Komunikacja za pomocą gestów wspartych mimiką pozwala skutecznie zastąpić dźwięki mowy. Nauka języka migowego zwiększa możliwości uczestnictwa osób niesłyszących z w życiu społecznym i zawodowym oraz poprawia komfort codziennego życia, w tym funkcjonowanie w otoczeniu domowym.