Remont centralnej części naszego miasta powoli dobiega końca, a praktycznie codziennie możemy obserwować zmiany, jakie zachodzą na głównych ulicach Nysy. Przybywa nowych nasadzeń, ławek, śmietników, a także pastorałów z kwiatami. Te ostatnie pojawiły się na części latarni w mieście.
– Niektórzy mieszkańcy pytają dlaczego pastorały nie występują na wszystkich latarniach. Pamiętajmy, że niebawem zostanie uzupełniony system Inteligentnego Zarządzania Ruchem, z związku z tym na części latarni zostaną zamontowane tablice informujące nas o miejscach parkingowych czy temperaturze powietrza. – wyjaśnia Roman Jabłoński, Architekt Miejski.
Niedawno w centrum pojawiły się też tzw. pylony, czyli tablice z historycznymi fotografiami Nysy. Stanęły w pięciu miejscach w Śródmieściu – na Celnej, Wrocławskiej, Kolejowej, a także w Rynku.
Starosta Nyski zawiadamia o wszczęciu na wniosek Zarządu Powiatu Nyskiego postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1632 O obejmującej budowę drogi dla rowerów oraz przebudowę i rozbudowę o kładkę rowerową.
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami o likwidacji, z dniem 10 grudnia 2023 r., bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Nysą i Wrocławiem, apelujemy do samorządu województwa opolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (organizator połączeń kolejowych), o powstrzymanie procesu likwidacji tego bezpośredniego połączenia.