„Nysa jest dla kapituły Orderu Uśmiechu wyjątkowym miastem”

„Nysa jest dla kapituły Orderu Uśmiechu wyjątkowym miastem”

Kategoria: Aktualności, Nauka i edukacja
6 lutego 2023
DRUKUJ

W Nyskim Domu Kultury zainaugurowano dziś ogólnopolskie obchody 55 – lecia Orderu Uśmiechu. Wyjątkowe wydarzenie zgromadziło komplet publiczności.

– Nysa jest dla kapituły Orderu Uśmiechu wyjątkowym miastem – powiedział Marek Michalak, Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu. – W Nysie jest wyjątkowa szkoła „Jedynka”, wyjątkowi ludzie. I ci mniejsi, i ci starsi, którzy tworzą wyjątkowy klimat.

Dodajmy, że Bożena Węglarz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie została dziś mianowana członkiem Kapituły Orderu Uśmiechu. A to wyjątkowe wyróżnienie na scenie NDK odebrał prof. Stanisław Leszek Stadniczenko. Został 1067 osobą odznaczoną Orderem Uśmiechu przez dzieci. Oczywiście laureat musiał wypić sok z cytryny, wyciśnięty przez najmłodszych. I zachować przy tym uśmiech. W przypadku Pana Profesora nie stanowiło to żadnego problemu.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie