Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 50 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Nysa najlepsza w województwie!

Nysa najlepsza w województwie!

Kategoria: Aktualności
31 października 2022
DRUKUJ

W rankingu miast powiatowych, które NAJWIĘCEJ INWESTUJĄ, NYSA jest niekwestionowanym liderem w całym województwie. Śląski Rzym jest na 16 miejscu (wśród blisko 300 miast) w Polsce!

Ranking opublikowało najbardziej opiniotwórcze czasopismo o samorządzie terytorialnym „Wspólnota”. Ranking dotyczy lat 2019-2021. W tym czasie m.in. wyremontowano główne ulice miasta, popularne skwery, a także odrestaurowano Fort Prusy. Powstało osiedle rodzinne na Franciszkańskiej, kolejny żłobek, a także niezwykle chętnie uczęszczana ścieżka przez tzw. Suchą Fosę.

Nysa mimo trudnej sytuacji gospodarczej, nie zwalnia z inwestycjami. Końca dobiega m.in. budowa Centrum Przesiadkowego. Nasze miasto jest także dobrze postrzegane przez prywatnych inwestorów, którzy coraz chętniej lokują u nas swoje firmy. Przykładem jest choćby firma Umicore czy galeria DEKADA. Wkrótce pojawi się m.in. KFC a także szereg popularnych marek na dawnej FSD.

W Śląskim Rzymie trwa też mieszkaniowy boom. W tej materii inwestuje zarówno gmina, jak i prywatni deweloperzy. Jak na drożdżach rośnie najnowocześniejsze osiedle w Nysie, Belweder przy ul. Orzeszkowej. Aż 336 nowych mieszkań powstanie natomiast na działce w pobliżu ul. Orląt Lwowskich.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie