Pogoda w Nysie

Środa 21.02.2024
Eleonory, Fortunata i Roberta
4°C
PM10 - 9 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Nysa najlepsza w województwie!

Nysa najlepsza w województwie!

Kategoria: Aktualności
31 października 2022
DRUKUJ

W rankingu miast powiatowych, które NAJWIĘCEJ INWESTUJĄ, NYSA jest niekwestionowanym liderem w całym województwie. Śląski Rzym jest na 16 miejscu (wśród blisko 300 miast) w Polsce!

Ranking opublikowało najbardziej opiniotwórcze czasopismo o samorządzie terytorialnym „Wspólnota”. Ranking dotyczy lat 2019-2021. W tym czasie m.in. wyremontowano główne ulice miasta, popularne skwery, a także odrestaurowano Fort Prusy. Powstało osiedle rodzinne na Franciszkańskiej, kolejny żłobek, a także niezwykle chętnie uczęszczana ścieżka przez tzw. Suchą Fosę.

Nysa mimo trudnej sytuacji gospodarczej, nie zwalnia z inwestycjami. Końca dobiega m.in. budowa Centrum Przesiadkowego. Nasze miasto jest także dobrze postrzegane przez prywatnych inwestorów, którzy coraz chętniej lokują u nas swoje firmy. Przykładem jest choćby firma Umicore czy galeria DEKADA. Wkrótce pojawi się m.in. KFC a także szereg popularnych marek na dawnej FSD.

W Śląskim Rzymie trwa też mieszkaniowy boom. W tej materii inwestuje zarówno gmina, jak i prywatni deweloperzy. Jak na drożdżach rośnie najnowocześniejsze osiedle w Nysie, Belweder przy ul. Orzeszkowej. Aż 336 nowych mieszkań powstanie natomiast na działce w pobliżu ul. Orląt Lwowskich.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie