Nysa najlepsza w województwie!

Nysa najlepsza w województwie!

Kategoria: Aktualności
31 października 2022
DRUKUJ

W rankingu miast powiatowych, które NAJWIĘCEJ INWESTUJĄ, NYSA jest niekwestionowanym liderem w całym województwie. Śląski Rzym jest na 16 miejscu (wśród blisko 300 miast) w Polsce!

Ranking opublikowało najbardziej opiniotwórcze czasopismo o samorządzie terytorialnym „Wspólnota”. Ranking dotyczy lat 2019-2021. W tym czasie m.in. wyremontowano główne ulice miasta, popularne skwery, a także odrestaurowano Fort Prusy. Powstało osiedle rodzinne na Franciszkańskiej, kolejny żłobek, a także niezwykle chętnie uczęszczana ścieżka przez tzw. Suchą Fosę.

Nysa mimo trudnej sytuacji gospodarczej, nie zwalnia z inwestycjami. Końca dobiega m.in. budowa Centrum Przesiadkowego. Nasze miasto jest także dobrze postrzegane przez prywatnych inwestorów, którzy coraz chętniej lokują u nas swoje firmy. Przykładem jest choćby firma Umicore czy galeria DEKADA. Wkrótce pojawi się m.in. KFC a także szereg popularnych marek na dawnej FSD.

W Śląskim Rzymie trwa też mieszkaniowy boom. W tej materii inwestuje zarówno gmina, jak i prywatni deweloperzy. Jak na drożdżach rośnie najnowocześniejsze osiedle w Nysie, Belweder przy ul. Orzeszkowej. Aż 336 nowych mieszkań powstanie natomiast na działce w pobliżu ul. Orląt Lwowskich.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

24 lipca 2024  

Starosta Nyski zawiadamia, że 17.07.2024 r. na wniosek Burmistrza Nysy została wydana decyzja nr 3/24 (znak sprawy AB.6744.2.2024.DO) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej w Skorochowie”, usytuowanej na obszarze: gminy Nysa, jednostka ewidencyjna – Nysa – obszar wiejski, obręb Skorochów.

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

24 lipca 2024  

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  w ramach Partnerstwa gmin Nysa, Głuchołazy, Otmuchów oraz powiatów Nyskiego i Prudnickiego i  do wypełnienia poniższej ankiety, dotyczącej przemieszczania się mieszkańców tychże gmin.

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

EFS Opolskie