Nysa pamięta o bohaterach

Nysa pamięta o bohaterach

Kategoria: Aktualności
2 września 2022
DRUKUJ

Dziś w Nysie odbyły się uroczyste obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Miejscem uroczystości tradycyjnie był Plac Kopernika.

Szczególne podziękowania za uczestnictwo w uroczystości składamy kombatantom, życząc dużo zdrowia  i długich lat życia. Dziękujemy również wszystkim delegacjom, pocztom sztandarowym, młodzieży szkolnej, przedszkolakom z Przedszkola nr 6, wykonawcom za uświetnienie uroczystości oraz harcerzom Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Nysa i wszystkim mieszkańcom.

Oddaliśmy hołd obrońcom Ojczyzny, ludziom którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew. Niezłomność i poświęcenie, z jakim polski żołnierz bił się na wszystkich frontach, a także w okupowanym kraju, przeszły do historii.

W czasie dzisiejszych uroczystości złotym medalem 40-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wyróżniono Ppłk Dariusza Kowalskiego, Mjr Jerzego Brańkę, Por. Józefa Ligęzę, St. chor. Kazimierza Gawlika, Chor. sztab. Kazimierza Chochlińskiego oraz Chor. Romana Rypla.

O oprawę muzyczną zadbali jak zawsze niezawodny Nyski Dom Kultury oraz Tomasz Wojdyła, student Wydziału Jazzu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, Wiktoria Wojdyła, studentka trzeciego roku wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Miriam Szlempo, absolwentka wokalistyki jazzowej oraz muzykoterapii, obecnie wokalistka zespołów i pedagog.

 

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

20 maja 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 3 czerwca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

EFS Opolskie