Pogoda w Nysie

Sobota 24.09.2022
Gerarda, Ruperta i Tomiry
10°C
PM10 - 38 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Nysa pamięta o bohaterach

Nysa pamięta o bohaterach

Kategoria: Aktualności
2 września 2022
DRUKUJ

Dziś w Nysie odbyły się uroczyste obchody 83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Miejscem uroczystości tradycyjnie był Plac Kopernika.

Szczególne podziękowania za uczestnictwo w uroczystości składamy kombatantom, życząc dużo zdrowia  i długich lat życia. Dziękujemy również wszystkim delegacjom, pocztom sztandarowym, młodzieży szkolnej, przedszkolakom z Przedszkola nr 6, wykonawcom za uświetnienie uroczystości oraz harcerzom Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Nysa i wszystkim mieszkańcom.

Oddaliśmy hołd obrońcom Ojczyzny, ludziom którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew. Niezłomność i poświęcenie, z jakim polski żołnierz bił się na wszystkich frontach, a także w okupowanym kraju, przeszły do historii.

W czasie dzisiejszych uroczystości złotym medalem 40-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego wyróżniono Ppłk Dariusza Kowalskiego, Mjr Jerzego Brańkę, Por. Józefa Ligęzę, St. chor. Kazimierza Gawlika, Chor. sztab. Kazimierza Chochlińskiego oraz Chor. Romana Rypla.

O oprawę muzyczną zadbali jak zawsze niezawodny Nyski Dom Kultury oraz Tomasz Wojdyła, student Wydziału Jazzu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, Wiktoria Wojdyła, studentka trzeciego roku wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Miriam Szlempo, absolwentka wokalistyki jazzowej oraz muzykoterapii, obecnie wokalistka zespołów i pedagog.

 

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nowy partner Gminy Nysa

Nowy partner Gminy Nysa

23 września 2022  

Dziś w Urzędzie Miejskim została podpisana umowa o współpracy partnerskiej pomiędzy gminą Nysa a miastem Várpalota.

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

22 września 2022  

Na mocy Ustawy z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, mieszkańcy Polski mogą wnioskować o przyznanie wsparcia dla gospodarstw domowych, ciepłowni i podmiotów społecznych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła.

II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski

II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski

22 września 2022  

Nysa kocha bieganie! Pokazuje to co roku frekwencja podczas Biegu Nyskiego, a także zainteresowanie nowym tego typu wydarzeniem, czyli Nocnym Biegiem Mikołajkowym. Znamy już datę II edycji tego wydarzenia.

Wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych zabytków

Wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych zabytków

22 września 2022  

Wydziału Kultury, Sporty, Turystyki i Ochrony Zabytków przypomina właścicielom zabytków, że do końca września można składać wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków. Wysokość dofinansowania do 50 % kosztów zadania.

EFS Opolskie