Nysa wśród zwycięzców prestiżowego plebiscytu!

Nysa wśród zwycięzców prestiżowego plebiscytu!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
20 lipca 2023
DRUKUJ

Wszystko już jasne! Znamy wyniki wakacyjnego plebiscytu magazynu National Geographic Traveler „Cuda Polski 2023” . W naszym województwie zwyciężyła Twierdza Nysa!

O miano „nowego cudu” w głosowaniu internautów rywalizowało aż 48 najpiękniejszych, niebanalnych i często mało znanych miejsc z całego kraju. We wtorek poznaliśmy szczegółowe wyniki tegorocznej edycji konkursu, a tym samym 16 laureatów z każdego województwa.

– Bardzo dziękuję za wszystkie oddane głosy! To bardzo prestiżowy plebiscyt, więc możemy spodziewać się, że jego wynik przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie turystów naszymi fortami. My staramy się te piękne obiekty cały czas ulepszać i czynić jeszcze atrakcyjniejszymi do zwiedzania – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kalendarz imprez na lipiec 2024

Kalendarz imprez na lipiec 2024

25 czerwca 2024  

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na lipiec. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

25 czerwca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 1 lipca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Promesy na realizację zadań publicznych

Promesy na realizację zadań publicznych

25 czerwca 2024  

Burmistrz Nysy wręczył kolejne promesy na realizację zadań publicznych, polegających na organizacji półkolonii letnich promujących zdrowy styl życia, połączonych z warsztatami z zagadnień profilaktyki uzależnień. Zadanie to realizowane jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Nysa.

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

24 czerwca 2024  

Poznaliśmy  imprezowy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

EFS Opolskie