Nysa wyróżniona przez Prezydenta Andrzeja Dudę

Nysa wyróżniona przez Prezydenta Andrzeja Dudę

Kategoria: Aktualności
10 stycznia 2023
DRUKUJ

9 stycznia uroczystości Polonia Rediviva w Pałacu Prezydenckim oficjalnie zakończyły Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia Prezydent RP wręczył Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Nysa znalazła się wśród miast wyróżnionych przez Andrzeja Dudę za działania podjęte na rzecz upamiętnienia tej ważnej dla Polski rocznicy.

Nysa wyróżniona za działania

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim  symbolicznie zamknęło kilkuletnie obchody  Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomnijmy, że szereg działań patriotycznych realizowano w latach 2018–2022, by upamiętnić i uczcić wydarzenia oraz osoby związane z odzyskaniem i utrwaleniem przez Polskę niepodległości. – Dziękuję, że w tylu miastach, miasteczkach takie obchody zorganizowano, rozmawiano z młodzieżą, która odnajdowała bohaterów, odkrywała swoją historię i oddawała hołd bohaterom – powiedział podczas spotkania Andrzej Duda. – Jesteśmy pokoleniem szczęśliwców, bo żyjemy w wolnej, suwerennej i niepodległej Polsce już trzydzieści cztery lata.

Wśród grona miast docenionych za wykazane inicjatywy znalazły się m.in. Nysa, czy też Sulejówek. – W imieniu mieszkańców Nysy przyjąłem od Pana Prezydenta gratulacje i podziękowania za inicjatywy i pomysły upamiętniające 100-lecie odzyskania niepodległości! – mówi Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Bardzo Wam dziękuję za dbałość o pielęgnowanie naszej wspólnej historii! 

fot. KPRP

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

20 maja 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 3 czerwca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

EFS Opolskie