Nyscy gimnastycy z czwartym tytułem Mistrzów Polski!

Nyscy gimnastycy z czwartym tytułem Mistrzów Polski!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
6 listopada 2023
DRUKUJ

Sumienność, wytrwałość, skromność i pokora to najważniejsze cechy, których mogliby się od nich uczyć najwięksi sportowcy. Mowa o zawodnikach Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego  i jednocześnie uczniach Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, którzy w miniony weekend w Bydgoszczy po raz czwarty z rzędu zdobyli tytuł drużynowego Mistrza Polski w gimnastyce sportowej.

Najlepszy team Polski Wiktor Lichwa, Wojciech Dumański, Szymon Szymański, Karol Jary  od pierwszego przyrządu powiększał swoją przewagę nad drugim zespołem ze Szczecina aby na koniec rywalizacji zwyciężyć z kosmiczną przewaga 15 pkt. Gimnastycy z Nysy na tym nie zakończyli rywalizacji. Młodsi koledzy uskrzydleni wynikiem swoich kolegów klubowych i niesieni dopingiem rodziców zdobyli brązowy medal. Cóż za emocje towarzyszyły tej rywalizacji! Sytuacja zmieniała się diametralnie  i ostateczny wynik rozstrzygnął się po zakończeniu ostatniego ćwiczenia przez zawodnika NTG Nysa. Naszą waleczną drużynę tworzą Miłosz Jakubowski, Aleksander Zganiacz, Patryk Nowak, Jakub Raróg oraz Michał Lichwa, a twórcami sukcesu są Mariusz Wroński i Marcin Dmytrów.

Przypomnijmy, że nyska gimnastyka w tym roku obchodzi 75-lecie, ma jeden z najstarszych klubów w naszym mieście i dostarcza największą liczbę medali Mistrzostw Polski dla naszego regionu.

– Nasze ogromne sukcesy dedykujemy założycielowi Nyskiej gimnastyki ŚP. Janu Hyncmanowi, który dokładnie 75 lat temu z Francji przywiózł w swoim sercu pomysł na tak piękną dyscyplinę sportu. Panie Janku dziękujemy i obiecujemy, że będziemy ciężko pracować i pielęgnować osiągnięte  sukcesy oby dumnie w niedalekiej przyszłości obchodzić okrągłą rocznicę 100 lat działalności naszego ukochanego klubu – mówi Lesław Świerczek, Prezes Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

Międzynarodowy wieczór chóralny w NDK

17 czerwca 2024  

15 czerwca br. w Nyskim Domu Kultury odbył się wieczór muzyki chóralnej w wykonaniu czterech znakomitych zespołów.

Otwarcie Kąpieliska Nyskiego ,,Frajda”

Otwarcie Kąpieliska Nyskiego ,,Frajda”

17 czerwca 2024  

W najbliższy piątek, czyli 21 czerwca o godzinie 12:00, nastąpi otwarcie naszego Kąpieliska Nyskiego ,,Frajda”.

Odkomarzanie – I etap

Odkomarzanie – I etap

17 czerwca 2024  

W czasie trwającego sezonu letniego nie dają o sobie zapomnieć komary i kleszcze. Rosnąca liczba zachorowań na boreliozę oraz coraz częstsze odczyny alergiczne po ukąszeniach skłoniły Gminę Nysa po raz kolejny do akcji odkomarzania.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

Nyska Kronika Filmowa – odc. 444

14 czerwca 2024  

Dziś powiemy o otwarciu wyremontowanego stadionu Polonii Nysa, pikniku literackim na Placu Paderewskiego i kolejnej edycji Pchlego Targu. Będzie też o nyskim konkursie reklamowym i Letniej Gali Tańca.

EFS Opolskie