Pogoda w Nysie

Czwartek 07.12.2023
Marcina, Ambrożego i Teodora
0°C
PM10 - 64 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Nyscy gimnastycy z czwartym tytułem Mistrzów Polski!

Nyscy gimnastycy z czwartym tytułem Mistrzów Polski!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
6 listopada 2023
DRUKUJ

Sumienność, wytrwałość, skromność i pokora to najważniejsze cechy, których mogliby się od nich uczyć najwięksi sportowcy. Mowa o zawodnikach Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego  i jednocześnie uczniach Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego, którzy w miniony weekend w Bydgoszczy po raz czwarty z rzędu zdobyli tytuł drużynowego Mistrza Polski w gimnastyce sportowej.

Najlepszy team Polski Wiktor Lichwa, Wojciech Dumański, Szymon Szymański, Karol Jary  od pierwszego przyrządu powiększał swoją przewagę nad drugim zespołem ze Szczecina aby na koniec rywalizacji zwyciężyć z kosmiczną przewaga 15 pkt. Gimnastycy z Nysy na tym nie zakończyli rywalizacji. Młodsi koledzy uskrzydleni wynikiem swoich kolegów klubowych i niesieni dopingiem rodziców zdobyli brązowy medal. Cóż za emocje towarzyszyły tej rywalizacji! Sytuacja zmieniała się diametralnie  i ostateczny wynik rozstrzygnął się po zakończeniu ostatniego ćwiczenia przez zawodnika NTG Nysa. Naszą waleczną drużynę tworzą Miłosz Jakubowski, Aleksander Zganiacz, Patryk Nowak, Jakub Raróg oraz Michał Lichwa, a twórcami sukcesu są Mariusz Wroński i Marcin Dmytrów.

Przypomnijmy, że nyska gimnastyka w tym roku obchodzi 75-lecie, ma jeden z najstarszych klubów w naszym mieście i dostarcza największą liczbę medali Mistrzostw Polski dla naszego regionu.

– Nasze ogromne sukcesy dedykujemy założycielowi Nyskiej gimnastyki ŚP. Janu Hyncmanowi, który dokładnie 75 lat temu z Francji przywiózł w swoim sercu pomysł na tak piękną dyscyplinę sportu. Panie Janku dziękujemy i obiecujemy, że będziemy ciężko pracować i pielęgnować osiągnięte  sukcesy oby dumnie w niedalekiej przyszłości obchodzić okrągłą rocznicę 100 lat działalności naszego ukochanego klubu – mówi Lesław Świerczek, Prezes Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

6 grudnia 2023  

Starosta Nyski zawiadamia o wszczęciu na wniosek Zarządu Powiatu Nyskiego postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1632 O obejmującej budowę drogi dla rowerów oraz przebudowę i rozbudowę o kładkę rowerową.

Ostateczna lista wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

Ostateczna lista wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

6 grudnia 2023  

Po rozpatrzeniu protestów, przedstawiamy ostateczną listę wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa.

Apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego na trasie Nysa – Wrocław

Apel o przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego na trasie Nysa – Wrocław

5 grudnia 2023  

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami o likwidacji, z dniem 10 grudnia 2023 r., bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Nysą i Wrocławiem, apelujemy do samorządu województwa opolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (organizator połączeń kolejowych), o powstrzymanie procesu likwidacji tego bezpośredniego połączenia.

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

5 grudnia 2023  

Zapraszamy do zapoznania się z Obwieszczeniem Starosty Nyskiego.

EFS Opolskie