Od 25 maja żłobki i przedszkola w Gminie Nysa wznawiają działalność

Od 25 maja żłobki i przedszkola w Gminie Nysa wznawiają działalność

Kategoria: Aktualności, Koronawirus, Nauka i edukacja
21 maja 2020
DRUKUJ

Od 25 maja 2020 r. zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Nysy żłobki  miejskie: Żłobek nr 1 „Jedyneczka” w Nysie oraz Żłobek nr 2 w Nysie wznawiają swoją działalność. Ze względu na ograniczenia określone w wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego liczba dzieci, którym można zapewnić opiekę stanowi ok. 40% ogólnej liczby dzieci. Pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W drugiej kolejności przyjmowane są dzieci, których rodzice są niezbędni w miejscu pracy.

Również od 25 maja br. uruchamiają swoją działalność gminne przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Podobnie, jak w żłobkach obowiązują ograniczenia liczby dzieci: grupy mogą liczyć nie więcej niż 12 podopiecznych, przy czym na każdą osobę w sali (dzieci i opiekunów) musi przypadać nie mniej niż 4 m kw. Tu również, identycznie jak w żłobkach, określono pierwszeństwo przyjęć, jeżeli liczba zgłoszonych dzieci będzie większa niż liczba miejsc.

Rodzice dzieci żłobkowych i przedszkolnych powinni zgłosić chęć powrotu dziecka do placówki co najmniej na 3 dni przed planowanym oddaniem dziecka pod opiekę żłobka lub przedszkola.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 25 maja br. do szkół podstawowych mogą wrócić uczniowie klas I – III. Decyzję o powrocie uczniów podejmują rodzice. Dla dzieci, które zgłoszą się do szkoły przewidziano zajęcia opiekuńczo – wychowawcze z elementami dydaktyki.

Dyrektorzy gminnych szkół podstawowych przeprowadzili rozpoznanie, ilu rodziców zdecyduje o uczęszczaniu ich dzieci do szkoły od poniedziałku, 25 maja br. i na tej podstawie ustalono organizację zajęć.

W szkołach gminnych utrzymano naukę zdalną, a uczniowie, którzy przyjdą do szkoły będą mieli zapewnioną opiekę świetlicową. Jedynie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Niwnicy do szkoły zgłoszono większość dzieci, zatem w tej szkole uczniowie będą uczyć się w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem, a kilkoro – w formie zdalnej, ponadto w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Białej Nyskiej do szkoły przyjdzie ok. 40% uczniów klas I – III i dla nich prowadzone będą lekcje w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem.

Wszystkie placówki – żłobki, przedszkola i szkoły – zostały przygotowane do podjęcia zajęć zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego: opracowano procedury dotyczące organizacji pracy placówki, zajęć prowadzonych z dziećmi, przyprowadzania i odbieranie dzieci z placówki. Personel został przeszkolony. Placówki zaopatrzone są w niezbędne środki dezynfekcyjne oraz środki ochrony osobistej.

 

Informacja: GZO w Nysie

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Worki z piaskiem do odebrania w EKO Nysa

Worki z piaskiem do odebrania w EKO Nysa

13 września 2024  
W siedzibie spółki EKO NYSA przy ul. Piłsudskiego 61 można odebrać worki z piaskiem.
Urząd Miejski wprowadza dyżury telefoniczne

Urząd Miejski wprowadza dyżury telefoniczne

13 września 2024  

W związku z licznymi  zapytaniami o sytuację hydrologiczną w Gminie Nysa, Urząd Miejski wprowadził dyżury telefoniczne.

Komunikat WOPR Nysa

Komunikat WOPR Nysa

13 września 2024  

WAŻNA INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI SPRZĘTU PŁYWAJCEGO – łodzi, jachtów zacumowanych na terenie Jeziora Nyskiego. Z uwagi na występujące ciągłe opady, prosimy o kontrolowanie swoich jednostek pływających ze względu na możliwość ich zalania, jeśli nie macie pomp zęzowych.

Służby monitorują sytuację meteorologiczną w regionie

Służby monitorują sytuację meteorologiczną w regionie

12 września 2024  

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się posiedzenie gminnego zespołu kryzysowego. Analizowano potencjalne zagrożenie lokalnymi podtopieniami.

EFS Opolskie