OPOLSKIE – bilet na ferie

OPOLSKIE – bilet na ferie

Kategoria: Aktualności, Komunikat, Nauka i edukacja
15 stycznia 2024
DRUKUJ

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wspólnie z POLREGIO przygotował ofertę na okres ferii dla dzieci i młodzieży podróżujących pociągiem po województwie. To specjalny bilet na ferie dla najmłodszych.

W okresie ferii zimowych od 15 do 28 stycznia 2024 r.: dzieci (odbywające roczne przygotowanie przedszkolne), uczniowie oraz studenci mogą podróżować w województwie opolskim na jednym bilecie, przez 7 kolejnych dni, za jedyne 10 złotych.  Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu tego tygodnia, jest ważny po okazaniu stosownych dokumentów uprawniających do zniżek szkolnych i studenckich.

Oferta dotyczy zakupu  tygodniowego imiennego biletu sieciowego, który uprawnia do wielokrotnych przejazdów w ramach terminu jego  ważności. Ostatnim dniem umożliwiającym korzystanie z oferty jest dzień 28 stycznia 2024 r.

To bilety dla:

  • dzieci odbywających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne;
  • dzieci i młodzieży w okresie nauki szkolnej – nie dłużej niż do 24. roku życia;
  • studentów szkół wyższych (dziennych, wieczorowych lub zaocznych) do ukończenia 26. roku życia.

Bilety można nabywać w  punktach odprawy, automatach biletowych, pociągu u obsługi oraz za pośrednictwem systemu mPOLREGIO – w przedsprzedaży od 12 stycznia 2024 r.;

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

Obwieszczenie Starosty Nyskiego

24 lipca 2024  

Starosta Nyski zawiadamia, że 17.07.2024 r. na wniosek Burmistrza Nysy została wydana decyzja nr 3/24 (znak sprawy AB.6744.2.2024.DO) o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa drogi gminnej w Skorochowie”, usytuowanej na obszarze: gminy Nysa, jednostka ewidencyjna – Nysa – obszar wiejski, obręb Skorochów.

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

Badanie preferencji i zachowań komunikacyjnych

24 lipca 2024  

Szanowni Państwo, zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  w ramach Partnerstwa gmin Nysa, Głuchołazy, Otmuchów oraz powiatów Nyskiego i Prudnickiego i  do wypełnienia poniższej ankiety, dotyczącej przemieszczania się mieszkańców tychże gmin.

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

W sobotę w Rynku czasowo zamknięty będzie ruch samochodowy i parking

23 lipca 2024  

Informujemy mieszkańców oraz turystów, że w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 r. na Rynku w Nysie odbędzie się uroczysty przemarsz wraz z apelem historycznych wojsk uczestniczących w obchodach Dni Twierdzy Nysa 2024. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników przemarszu oraz zgromadzonej publiczności zostanie czasowo zamknięty ruch samochodowy i parking w centralnej części Rynku.

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

Kolejny koncert na Placu Paderewskiego

23 lipca 2024  

Zapraszamy na kolejny koncert na Placu Paderewskiego.

EFS Opolskie