Ostatni termin na dostosowanie się do Uchwały Krajobrazowej dla Nysy

Ostatni termin na dostosowanie się do Uchwały Krajobrazowej dla Nysy

Kategoria: Aktualności, Komunikat
17 stycznia 2023
DRUKUJ

Przypominamy, że 19 stycznia 2023 r. mija ostatni 5 letni termin na dostosowanie tablic i urządzeń reklamowych do zapisów obowiązującej na terenie Gminy Nysa tzw. Uchwały Krajobrazowej.

Uchwała Krajobrazowa określająca zasady i warunki sytuowania urządzeń reklamowych na terenie Gminy Nysa, dotyczy nośników reklamowych zamontowanych przed 19 stycznia 2018 r. jak i tych, które montowane były po wejściu w życie uchwały. Po 19 stycznia 2023 r. niezgodne urządzenia reklamowe należy usunąć lub dostosować do zgodności z ww. uchwałą Rady Miejskiej w Nysie. Należy pamiętać, że za umieszczenie tablicy reklamowej lub urządzenia reklamowego niezgodnego z przepisami w/w uchwały krajobrazowej można narazić się na wysokie kary finansowe, nakładane na podstawie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Biuro ds. Kodeksu Krajobrazowego znajdujące się w Urzędzie Miejskim w Nysie z chęcią udzieli pomocy i wyjaśnień w celu dostosowania niezgodnych jak i umiejscowienia nowych tablic lub urządzeń reklamowych w zgodności z uchwałą Krajobrazową.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie