Zbliża się kwalifikacja wojskowa w Gminie Nysa
W dniach 03.03 do 17.03 na terenie Gminy Nysa odbędzie się coroczna kwalifikacja wojskowa, która obejmie przede wszystkich mężczyzn urodzonych w 2006 roku.
Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego:
Ostrzeżenie meteorologiczne 24/2021
Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział we Wrocławiu
Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/ 1
Obszar: województwo opolskie, powiat nyski
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 90%
Uwagi: Brak.
Ważność: od godz. 03:00 dnia 17.02.2021 do godz. 11:00 dnia 17.02.2021
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Piotr Ojrzyński
Czas wydania: godz. 11:51 dnia 16.02.2021
Biuro Bezpieczeństwa
Urząd Miejski w Nysie
W dniach 03.03 do 17.03 na terenie Gminy Nysa odbędzie się coroczna kwalifikacja wojskowa, która obejmie przede wszystkich mężczyzn urodzonych w 2006 roku.
Dziś w filmowym skrócie tygodnia powiemy między innymi o przetargu na atrakcyjną działkę inwestycyjną w pobliżu Castoramy, nowej kamienicy w Rynku i wizycie w naszym mieście dwóch ministrów. Powiemy też kiedy wraca Galeria Dekada.
Mały ZUS plus umożliwia przedsiębiorcom płacenie niższych składek na ubezpieczenia społeczne, które są obliczane od dochodu z tytułu prowadzanej działalności gospodarczej osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym. Ulga nie dotyczy składki zdrowotnej. Niższe składki w ramach Małego ZUS plus można opłacać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy.
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie został zabezpieczony w AED wyposażony w instrukcje głosowe i wizualne.