Szczegółowe informacje na temat jakości powietrza na terenie województwa opolskiego dostępne są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (www.opole.pios.gov.pl), w zakładce: Jakość powietrza atmosferycznego/Bieżące wyniki pomiarów.
Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz i Nyski Dom Kultury zapraszają serdecznie mieszkańców Gminy Nysa, w szczególności najmłodszych, do wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się 28 sierpnia br. na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi. Początek imprezy o godz. 15:00.
Polonia Nysa powróciła do III ligi. I od razu zaczęła rozgrywki z wysokiego C, efektownie wygrywając domowe spotkanie. W ubiegłą sobotę nasi piłkarze pokonali MKP CARINA Gubin aż 4:1. Hat trickiem popisał się Kamil Popowicz. Bramkę zdobył również Michał Zimon.
Dziś powiemy m.in. o nowych instalacjach fotowoltaicznych w mieście, wystrzałowych Dniach Twierdzy Nysa, czy też o zaśmiecaniu miejskich przystanków. Powiemy też o Nocy Basenów i innych nadchodzących wydarzeniach.