
I urodziny żłobka „Dzwoneczek”
Trzeci miejski żłobek ma już dwanaście miesięcy! Z tej okazji w placówce zorganizowano radosną uroczystość. Najważniejszy był dziś uśmiech na twarzach najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu prognozuje upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C.
Obszar: powiat nyski
Ważność: od godz. 12:00 dnia 21.08.2020 do godz. 19:00 dnia 22.08.2020
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Trzeci miejski żłobek ma już dwanaście miesięcy! Z tej okazji w placówce zorganizowano radosną uroczystość. Najważniejszy był dziś uśmiech na twarzach najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. W naszej gminie uczniowie z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę! Wśród licznych atrakcji przygotowano m.in. filmowe poranki, zabawy z robotami Photon, turnieje popularnych gier planszowych, zabawę Walentynkową i Bal Przebierańców na lodowisku, a także rozmaite ciekawe warsztaty.
Zapraszamy do zapoznania się z treścią załączonego zarządzenia nr 1779/2023 Burmistrza Nysy, ustalającego terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Nysa na rok szkolny 2023/2024.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która zmienia sposoby naliczania emerytur rolniczych. Najważniejsza kwestia jest taka, że minimalna emerytura rolnicza, po 25 latach opłacania składki, nie może być niższa niż ta, która jest naliczona w systemie ZUS. Obecnie wysokość emerytury z KRUS jest ustalana w oparciu o emeryturę podstawową. Po zmianie przepisów nastąpi faktyczne zrównanie z emeryturą z ZUS.