Pogoda w Nysie

Niedziela 05.12.2021
Sabiny, Krystyny i Edyty
2°C
PM10 - 39 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Pierwszy punkt Stali, szalony mecz Polonii

Pierwszy punkt Stali, szalony mecz Polonii

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
18 Październik 2021
DRUKUJ

W weekend kibice nyskich drużyn zdecydowanie nie mogli narzekać na nudę. Wprost przeciwnie – w meczach Polonii i Stali działo się tak dużo, że emocjami można obdzielić kilka spotkań. Polonia, po meczu z gradem goli, wywalczyła kolejne zwycięstwo, a Stal w wyjazdowym spotkaniu postawiła się faworytowi i zdobyła jeden, ale jakże cenny punkt.

Polonia Nysa w sobotę zanotowała już dziewiąte zwycięstwo w sezonie i znów jest na szczycie tabeli IV ligi opolskiej.  – Średnia postawa naszej drużyny, masa błędów indywidualnych (zwłaszcza przy stracie bramek) sprawiły, iż dobrze grający gospodarze byli blisko sprawienia niespodzianki. Tym bardziej cieszy fakt, iż udało się sięgnąć po komplet punktów, które dały nam ponowny awans na pozycję lidera tabeli – informuje Polonia Nysa.

SKF TOR Dobrzeń Wielki – KS Polonia Nysa 3:4 (1:3)

Bramki: João 3′, 55′ (karny), Pertek 69′ – Redek 12′ (karny), Rakoczy 15′, 41′, Pisula 60′

Polonia: Marciniak – Taranek, Redek, Banik, Kulak – Sikora, Perkowski, Majerski (55′ Pisula), Ostrowski (88′ Lisiecki) – Nazar (74′ Danieluk M.), Rakoczy

grafika pomeczowa

Wygrać nie udało się Stali, choć podopieczni Krzysztofa Stelmacha mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Grali jak równy z równym z gospodarzami na trudnym terenie w Bełchatowie. Ostatecznie, po niesamowitym tie-breaku musieli uznać wyższość Skry. Ten mecz pokazał jednak, że Stal stać na urywanie punktów faworytom. Nyska ekipa zajmuje 11 miejsce w tabeli PlusLigi. Prowadzi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która dotychczas nie tylko nie straciła punktów, ale nawet nie oddała rywalom seta.

PGE Skra Bełchatów – Stal Nysa 3:2 (25:17, 19:25, 25:23, 21:25, 20:18)

STAL: Komenda, Ben Tara 26, Kwasowski 9, Penchev, M’Baye 8, Stahl 12, Ruciak (l), Bućko 17, Szwaradzki 3, Dębski, Szczurek

grafika pomeczowa

Zdjęcie: Stal Nysa

Grafika: Polonia Nysa/Stal Nysa

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kolejny raz startuje Budżet Obywatelski Gminy Nysa

Kolejny raz startuje Budżet Obywatelski Gminy Nysa

3 Grudzień 2021 r. /  

Od 3 grudnia 2021 r. mieszkańcy mogą zgłaszać inicjatywy obywatelskie, które przyczynią się do pozytywnego rozwoju naszej Gminy. Wnioski przyjmowane będą do 13 grudnia 2021 r.

Rozpoczęcie Funkcjonowania Nowego Klubu Seniora

Rozpoczęcie Funkcjonowania Nowego Klubu Seniora

2 Grudzień 2021 r. /  

1 stycznia 2022 roku rusza trzeci klub seniora w Nysie, tym razem przy ul. Franciszkańskiej.

Postoje mammobusów w grudniu

Postoje mammobusów w grudniu

2 Grudzień 2021 r. /  

Droga mamo, babciu, ciociu, siostro… Zadbaj o siebie i zbadaj się. Do Nysy mammobus ponownie zawita w dniu 8 grudnia.

Nowy plan na stadion “Stali”

Nowy plan na stadion “Stali”

1 Grudzień 2021 r. /  

Przyszłość „Stadionu Stali” w centrum Nysy od jakiegoś czasu budzi emocje wśród mieszkańców, którzy podzielili się na tych stających w obronie utrzymania jego funkcji sportowo – rekreacyjnej i tych, którzy widzą na tym terenie jeszcze inne możliwość. Dziś na sesji Rady Miejskiej w Nysie przedstawiony został nowy pomysł łączący obie te grupy.

EFS Opolskie