Piknik 800+ w Nysie

Piknik 800+ w Nysie

Kategoria: Aktualności, Komunikat, Kultura i sport
31 lipca 2023
DRUKUJ

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi kontynuuje kampanię promującą zmiany, które zostaną wprowadzone od stycznia przyszłego roku w świadczeniu 500+. Trzeci piknik na Opolszczyźnie odbędzie się w Nysie.

20 sierpnia w Nysie odbędzie się piknik rodzinny, w ramach którego będzie promowany program Rodzina 800+. Takie informacje przywiózł dzisiaj do Nysy Wojewoda Opolski, Sławomir Kłosowski. – Już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu nyskiego na godzinę 12.00. Miejsce pikniku wyznaczy Burmistrz Nysy. 
Do tej pory na realizację programu w woj. opolskim wydatkowano kwotę 5,5 miliarda złotych. Teraz świadczenie zostanie podniesione. – Zgodnie z projektem ustawy przewidziane podniesienie wysokości świadczenia z 500 do 800 złotych miesięcznie ma nastąpić od 1 stycznia 2024 r. – mówi Senator Jerzy Czerwiński.
Nysa wyróżnia się w polityce prorodzinnej, o czym przypomniał podczas konferencji w Urzędzie Miejskim Przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, Paweł Nakonieczny.  – Nysa od 2014 roku udowadnia, że hasło „rodzina” nie jest tylko hasłem wyborczym, a tym, wokół czego kręci się cała polityka samorządowa. Dzięki wsparciu Rządu, możemy realizować to, żeby nyskim rodzinom żyło się lepiej. 
Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

Nyska Kronika Filmowa – odc. 440

17 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Powiemy o najważniejszych imprezach w regionie. Dziś w kronice będzie też o wielkim ściganiu w Nysie, festiwalu pierogów i najsłynniejszym literackim romansie na deskach nyskiego teatru.

W niedzielę Jarmark św. Rity

W niedzielę Jarmark św. Rity

16 maja 2024  

Jarmark tradycyjnie odbędzie się na placu przy Sanktuarium św. Rity w godzinach 12-16.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

15 maja 2024  

Znamy muzyczne gwiazdy Dni Nysy i Festiwalu Ognia i Wody. Wiemy kto zaśpiewa na najważniejszych imprezach w regionie.

Program Dni Nysy 2024

Program Dni Nysy 2024

14 maja 2024  

Święto Miasta czeka nas w dniach 24-25 maja. W tym roku bawimy się w dwóch lokalizacjach – w Rynku i pod Halą Nysa. Muzycznymi gwiazdami będą Horyzont, Elektryczne Gitary, Patrycja Markowska i Margaret.

EFS Opolskie