Bezpieczniej i wygodniej. Podpisano umowę na budowę drogi Kępnica – Wierzbięcice
W Urzędzie Miejskim w Nysie podpisano umowę na realizację zadania pn. „Budowa drogi relacji Kępnica – Wierzbięcice”. Inwestycja o wartości ponad 7,3 mln zł poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz komfort podróżowania mieszkańców.
Umowę w imieniu Gminy Nysa podpisał Sekretarz Miasta, Piotr Bobak. Przedsięwzięcie będzie współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wykonawcą zadania została firma ADAC-LEWAR Sp. z o.o. z siedzibą w Przystajni.
Realizacja tej inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, komfortu podróżowania oraz rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej. Zakończenie prac zaplanowano na 28 września 2027 roku.

