Komunikat Wojewody Opolskiego

Przy opolskich szpitala powstają tymczasowe Izby Przyjęć

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny, od dziś przy czterech szpitalach w regionie, na wniosek wojewody opolskiego Adriana Czubaka, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stawiają  tymczasowe, zewnętrzne Izby Przyjęć. O ich udostepnienie wojewoda wnioskował do ministra obrony narodowej. – Będzie to punkt rejestracji i kwalifikowania pacjentów. Wszystko po to by osoby przebywające już w budynku szpitala, nie miały kontaktu z osobami, które oczekują na przyjęcie – tłumaczy wojewoda opolski Adrian Czubak.

Wojewoda zapewnia, że jest to działanie prewencyjne. - Skala zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie rośnie. Szpitale są wydolne, jednakże musimy działań na przyszłość – dodaje.

Pierwsze dwie zewnętrzne Izby Przyjęć staną dziś przy szpitalu w Nysie, następnie pięć przy szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, cztery przy Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz dwa przy USK w Opolu.  W sumie, na tę chwilę, będzie ich 13, swoją funkcję będą pełniły do odwołania.

Adrian Czubak

Wojewoda Opolski

Opublikował: Adrian Kołodziej

Czytaj więcej

Ilustracja do artykułu Wernisaż wybitnego niemieckiego artysty Alfreda Gockel

5 kwietnia br. o godz. 18.00 w Muzeum w Nysie odbędzie się wernisaż Alfreda Gockel, który urodził się w naszym partnerskim mieście Lüdinghausen.

Ilustracja do artykułu Zostań wystawcą na Targach Pracy i Edukacji „Partner 2023”

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie zaprasza pracodawców do wzięcia udziału, jako wystawca w Targach Pracy i Edukacji „Partner 2023”, które odbędą się 2 czerwca 2023 r. w godzinach 10.00-13.00 w Hali Nysa przy ulicy Sudeckiej 23.

Ilustracja do artykułu Trzy dodatkowe mobilne punkty spisowe w Nysie

Kolejne mobilne punkty spisowe staną w naszym mieście. Dziś od 10 do 18 można spisać się przy Lewiatanie przy ul. Grodkowskiej.

Ilustracja do artykułu Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. na zakup środków do walki z epidemią koronawirusa

31 sierpnia 2021 r. do jednostek gminnych przekazane zostały środki ochrony osobistej i urządzenia niezbędne do zapobiegania i zwalczania skutków epidemii koronawirusa powodującego chorobę COVID-19, zakupione dzięki darowiźnie otrzymanej z Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Darowizna w wysokości 18 478,00 zł przeznaczona została na zakup dozowników sensorycznych, termometrów bezdotykowych, przenośnych lampy wiruso- i bakteriobójczych, urządzeń odkażających dokumenty, jednorazowych maseczek ochronnych i rękawiczek, płynów do dezynfekcji, mat dezynfekcyjnych oraz pleksi zabezpieczających.

Powrót na początek strony