Koronawirus ćwiczenia

W dwóch opolskich szpitalach, pozostających decyzją Wojewody Opolskiego w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się koronawirusa, w dniu 4 marca br. zostaną przeprowadzone ćwiczenia dot. wsparcia służby zdrowia przez Straż Pożarną. W ramach ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej zostaną przed dwoma szpitalami rozstawione dodatkowe, mobilne izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Ćwiczenia są organizowane na wypadek, gdyby wystąpiła konieczność uruchomienia dodatkowych powierzchni pod badanie osób z podejrzeniem bądź zakażeniem.

Ćwiczenia PSP odbędę się na terenie Szpitala Wojewódzkiego (ul. Kośnego 35 Opole) oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie (ul. Bohaterów Warszawy 23).

Ćwiczenia w szpitalach rozpoczną się w środę, tj. 4 marca o godz. 9.00 w Opolu i o godz.13.00  w Nysie.

Zgodnie z najświeższymi danymi, na terenie woj. opolskiego hospitalizowanych jest 3 osoby; poddanych nadzorowi epidemiologicznemu 35 osób.

 

Informacja: Opolski Urząd Wojewódzki

Biuro Bezpieczeństwa

Urząd Miejski w Nysie

Opublikował: Adrian Kołodziej

Czytaj więcej

Ilustracja do artykułu Wernisaż wybitnego niemieckiego artysty Alfreda Gockel

5 kwietnia br. o godz. 18.00 w Muzeum w Nysie odbędzie się wernisaż Alfreda Gockel, który urodził się w naszym partnerskim mieście Lüdinghausen.

Ilustracja do artykułu Zostań wystawcą na Targach Pracy i Edukacji „Partner 2023”

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie zaprasza pracodawców do wzięcia udziału, jako wystawca w Targach Pracy i Edukacji „Partner 2023”, które odbędą się 2 czerwca 2023 r. w godzinach 10.00-13.00 w Hali Nysa przy ulicy Sudeckiej 23.

Ilustracja do artykułu Trzy dodatkowe mobilne punkty spisowe w Nysie

Kolejne mobilne punkty spisowe staną w naszym mieście. Dziś od 10 do 18 można spisać się przy Lewiatanie przy ul. Grodkowskiej.

Ilustracja do artykułu Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. na zakup środków do walki z epidemią koronawirusa

31 sierpnia 2021 r. do jednostek gminnych przekazane zostały środki ochrony osobistej i urządzenia niezbędne do zapobiegania i zwalczania skutków epidemii koronawirusa powodującego chorobę COVID-19, zakupione dzięki darowiźnie otrzymanej z Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Darowizna w wysokości 18 478,00 zł przeznaczona została na zakup dozowników sensorycznych, termometrów bezdotykowych, przenośnych lampy wiruso- i bakteriobójczych, urządzeń odkażających dokumenty, jednorazowych maseczek ochronnych i rękawiczek, płynów do dezynfekcji, mat dezynfekcyjnych oraz pleksi zabezpieczających.

Powrót na początek strony