d3698d76-c691-4134-8652-39aaf63a5d29.JPG

Odporność gminy i sołectw na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa - szkolenie w Urzędzie Miejskim

17 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Nysie odbyło się szkolenie dotyczące realizacji programu „Odporność gminy i sołectw na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa”.

Celem szkolenia było podniesienie poziomu przygotowań gmin i sołectw do reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz wzmocnienie współpracy na poziomie lokalnym.

W szkoleniu uczestniczyli: sołtysi z Gminy Nysa, gminny zespół ds. ewakuacji oraz przedstawiciele sztabu kryzysowego. Szkolenie otworzył Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brzegu, a jego zakres obejmował kluczowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem i funkcjonowaniem państwa w sytuacjach kryzysowych, m.in.:

- ciągłość działania administracji publicznej

- zapewnienie dostaw energii

- reagowanie na masowe migracje

- zaopatrzenie w wodę i żywność

- działania w przypadku zdarzeń z dużą liczbą ofiar

- zapewnienie łączności

- transport cywilny

Tego typu szkolenia mają ogromne znaczenie dla przygotowania gmin na różne sytuacje kryzysowe i wzmacniają współpracę na poziomie lokalnym. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział oraz zaangażowanie w budowanie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Opublikował: Andrzej Babiński
Powrót na początek strony