Pogoda w Nysie

Środa 21.02.2024
Eleonory, Fortunata i Roberta
4°C
PM10 - 16 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Podpisanie umowy grantowej z Fundacją Leroy Merlin

Podpisanie umowy grantowej z Fundacją Leroy Merlin

Kategoria: Aktualności
31 października 2022
DRUKUJ

W ubiegły piątek, w ramach powołanego przez Fundację Leroy Merlin Funduszu Solidarnościowego, Gmina Nysa podpisała umowę grantową na wyremontowanie i przystosowanie do zamieszkania 5 lokali komunalnych, w celu stworzenia w nich tymczasowych miejsc pobytu dla ludności uchodźczej z Ukrainy.

Umowa przewiduje bezzwrotne wsparcie w postaci wykonania remontu i adaptacji 5 lokali mieszkalnych, w tym również zakup niezbędnych materiałów. Szacunkowa wartość grantu wyniesie ok. 900 000 zł. Docelowo, w ramach przedsięwzięcia szacuje się, że z pomocy mieszkaniowej będzie mogło skorzystać nawet 25 uchodźców z Ukrainy. Po okresie objętym projektem mieszkania pozostaną w mieszkaniowym zasobie i posłużą do zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych mieszkańców Gminy. Wytypowane do remontu mieszkania położone są zarówno na terenie Nysy, jak i sołectw. Powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi od 27 do 37 m².

Wytypowane mieszkania:

– Niwnica –  1 pokój, powierzchnia użytkowa: 28,15 m²

– Goświnowice –  1 pokój, powierzchnia użytkowa: 32,59 m²

– Radzikowice – 1 pokój, powierzchnia użytkowa: 34,88 m²

– Nysa, Aleja Wojska Polskiego – 1 pokój, powierzchnia użytkowa: 37,84 m²

– Nysa, ul. Krzywoustego – 1 pokój, powierzchnia użytkowa: 27,21 m².

Dla Fundacji Leroy Merlin jest to już 27 grant realizowany na terenie kraju, w wyniku którego wyremontowano i wyposażono  ok. 200 mieszkań na tymczasowa pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie