Pogoda w Nysie

Poniedziałek 15.04.2024
Ludwiny, Wacławy i Anastazji
11°C
PM10 - 12 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Polsko-czeski turniej tenisa stołowego w Nysie

Polsko-czeski turniej tenisa stołowego w Nysie

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
27 czerwca 2023
DRUKUJ

W dniu 24.06.2023 r. w Nysie w ramach projektu „Sport bez granic” odbył się polsko-czeski turniej tenisa stołowego między nyskim klubem LUKS Nysa a  TTC Šumperk z partnerskiego miasta w Czechach.

Polskich i czeskich zawodników powitał Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Włodarz Nysy otworzył turniej, w którym brała udział także wicestarosta Szumperka pani Eva Kostecká i radna rady miejskiej Szumperka ds. energii i Smart City pani Valerie Hrubá.

Jednego seta z czeską wicestarostą rozegrał wiceburmistrz Marek Rymarz, który na zakończenie turnieju wspólnie z organizatorami turnieju tj. Stowarzyszaniem Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy oraz Klubem LUKS Nysa wręczał pamiątkowe dyplomy i medale.

Projekt wspierany przez Burmistrza Nysy oraz Starostę Nyskiego jest realizowany od 2012 roku i bardzo wzmacnia relacje i kontakty z miastami partnerskimi Nysy.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

15 kwietnia 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 6 maja 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Kolejne inwestycje drogowe w Gminie

Kolejne inwestycje drogowe w Gminie

15 kwietnia 2024  

5 kwietnia podpisano kolejną umowę na realizację inwestycji drogowych na terenie Gminy Nysa.

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

EFS Opolskie