Pogoda w Nysie

Niedziela 29.01.2023
Zdzisława, Franciszka i Józefa
0°C
PM10 - 17 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Potrzebni wolontariusze do DDF w Nysie

Potrzebni wolontariusze do DDF w Nysie

Kategoria: Aktualności, Komunikat
3 marca 2022
DRUKUJ

Nysa od początku ataku Rosji na Ukrainę wykazuje się wielką solidarnością z naszymi sąsiadami. Cały czas w Hali Nysa zbierane są dary dla potrzebujących, w tym najbardziej potrzebne środki medyczne. Pomoc potrzebna jest także w Diecezjalnym Domu Formacyjnym przy ul. E. Gierczak w Nysie.

Nysianie pomagają uchodźcom z Ukrainy

Dziś w nocy do Diecezjalnego Domu Formacyjnego przyjechały 62 osoby wymagające stałej opieki. Są to dzieci i mężczyźni w wieku 12-40 lat. – Bardzo dziękujemy za Waszą dotychczasową ofiarność – na chwilę obecną, mamy wystarczającą ilość jedzenia oraz ubrań – informuje DDF. – W tej chwili najbardziej potrzebne są głównie pampersy dla dorosłych oraz szeroka taśma klejąca, a także ręczniki, ręczniki jednorazowe, czy też środki czystości. Dary należy kierować bezpośredni do placówki naprzeciwko szpitala powiatowego w Nysie.

DDF wraz Urzędem Miejskim w Nysie współpracuje również z Ośrodkiem Rybak w Głębinowie oraz Ośrodkiem Skowronek w Głuchołazach, którzy także przyjęli uchodźców z Ukrainy.

Diecezjalny Dom Formacyjny pilnie szuka również osób chętnych na wolontariat parafialny. Poniżej znajduje się link do formularza Google dla wolontariuszy.

https://forms.gle/KVomHkpjeHBGT7p78
1. JAKA POMOC JEST POTRZEBNA?
Potrzebna jest pomoc  przy wydawaniu posiłków dla uchodźców w Diecezjalnym Domu Formacyjnym, przy ul. Emilii Gierczak 2 w Nysie oraz do posprzątania po obiedzie i kolacji. Potrzebne są również osoby do segregowania otrzymanych darów. Przy segregacji darów praca trwa od godz. 07:00 do godz. 20:00. Każda para rąk, w tym zakresie godzin, choćby przez krótki czas, się przyda
2. KIEDY MOŻNA POMÓC?
Prosimy o przybycie pół godziny przed zaplanowanym posiłkiem. Jak na razie szukamy osób do codziennego wolontariatu, do 20.03 włącznie – gdy zajdzie taka potrzeba, będziemy dodawać kolejne dni w kalendarzu
3. KIEDY BĘDĄ WYDAWANE POSIŁKI I ILE OSÓB POTRZEBUJEMY?
Posiłki będą wydawane dwa razy dziennie: ok. godz. 11:30 oraz o godz. 18:00, potrzebujemy ok. 2, 3 osób przy każdym posiłku – w przypadku, gdy liczba chętnych na daną godzinę będzie większa, będziemy prosić o pomoc przy segregowaniu darów
4. KOGO DOKŁADNIE POTRZEBA?
Każda para rąk się przyda, jednak do wydawania posiłków, prosimy o zgłaszanie się osób tylko pełnoletnich. Przy segregowaniu darów, mogą być osoby niepełnoletnie, z opiekunem lub ze zgodą rodzica.
W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej na fb parafii lub kontakt mailowy: parafia.nysa@gmail.com 
Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 373

Nyska Kronika Filmowa – odc. 373

27 stycznia 2023  

Tym razem w filmowym przeglądzie tygodnia powiemy m.in. o przetargu na trzeci most w Nysie, 10. edycji Biegu Nyskiego oraz o zbliżającym się Finale WOŚP. Będzie co licytować!

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

27 stycznia 2023  

Szanowni Państwo, sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Powstaje Strategia Rozwoju IIT Subregionu Południowego na lata 2021-2030

Powstaje Strategia Rozwoju IIT Subregionu Południowego na lata 2021-2030

27 stycznia 2023  

Zachęcamy organizacje działające na terenie Subregionu Południowego oraz interesariuszy do zgłoszenia swojego akcesu do procesu opracowania Strategii Rozwoju IIT Subregionu Południowego na lata 2021-2030.

Wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023r.

Wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2023r.

26 stycznia 2023  

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2023r. (Dz.U. z 2022r. poz. 1952) w 2023 r. minimalne wynagrodzenie zmieni się dwukrotnie.

EFS Opolskie