Pogoda w Nysie

Piątek 12.04.2024
Juliusza, Lubosława i Zenona
19°C
PM10 - 19 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Powstaje sekcja dziewczęca w KS Polonia Nysa

Powstaje sekcja dziewczęca w KS Polonia Nysa

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
7 listopada 2022
DRUKUJ

Polonia Nysa otwiera sekcję dziewczęcą piłki nożnej. Pierwsze treningi naborowe zaplanowana na dzień 19 listopada.

Na oba treningi naborowe (19 listopada i 3 grudnia) serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki w wieku od 6 do 13 lat. To ile osób weźmie w nich udział zadecyduje o tym, ile ostatecznie zostanie utworzonych drużyn. Wszystkie szczegółowe informacje na temat naboru są dostępne na poniższym plakacie.

Ambasadorem projektu drużyn dziewczęcych w naszym Klubie została Dominika Dereń. Pochodząca z naszego regionu (wychowanka Kastora Jasienica Górna) zawodniczka występuje obecnie w drużynie 3-krotnego Mistrza Polski Kobiet Górniku Łęczna, a na swoim koncie ma również m.in. mistrzostwo Europy do lat 17 z reprezentacją Polski.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Rusza tężnia!

Rusza tężnia!

12 kwietnia 2024  

Tężnia solankowa na Placu Paderewskiego rusza już w najbliższą sobotę, 13 kwietnia.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

Nyska Kronika Filmowa – odc. 436

12 kwietnia 2024  

Kordian Kolbiarz przez kolejne 5 lat będzie burmistrzem Nysy. Dziś w kronice powiemy nie tylko o wyborach, ale także uruchomieniu tężni, muzycznych gwiazdach Dni Nysy i bardzo ciekawej inicjatywie naszej biblioteki.

Święto Chrztu Polski

Święto Chrztu Polski

11 kwietnia 2024  

14 kwietnia po raz kolejny będziemy obchodzić nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Zdaniem wielu historyków, to właśnie 14 kwietnia 966 r., w Wielką Sobotę, Mieszko I przyjął chrzest. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

11 kwietnia 2024  

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Data ta nie jest przypadkowa. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez niemieckie radio informacji o odkryciu w Katyniu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD.

EFS Opolskie