Pogoda w Nysie

Środa 27.09.2023
Wincentego, Mirabeli i Justyny
23°C
PM10 - 19 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyźnie

Powstanie kolejne Lokalne Centrum Biznesu na Opolszczyźnie

Kategoria: Aktualności
27 lutego 2023
DRUKUJ

W ubiegły piątek Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” symbolicznie rozpoczął kolejną ważną inwestycję w naszym mieście. Mowa o wbiciu łopaty pod budowę hali przemysłowo-magazynowej w Radzikowicach. Hala już za kilkanaście miesięcy będzie gotowa pod wynajem dla lokalnych przedsiębiorców. Jej koszt to ponad 26 milionów złotych.

Duża hala pod wynajem pod Nysą

Obiekt powstaje na blisko 3 hektarowej działce w pobliżu rozbudowywanego zakładu Umicore. Będzie przewidziany dla 4 podmiotów lub jednej firmy, w zależności od złożonych ofert. Hala liczyć będzie ponad 6 000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to spółka, w której inwestycje i rozwój biznesu idą w parze z troską o rozwój lokalnych społeczności. Właśnie dlatego nowa hala przemysłowo-magazynowa to nie tylko budynek, ale przede wszystkim realna inwestycja w przyszłość Nysy i okolicznych samorządów. Inwestycja w budowę tego Centrum Biznesu to efekt synergii i zaangażowania wielu osób. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania programu budowy hal przemysłowych. Szczególne jednak podziękowania kieruję w stronę naszych inwestorów i przedsiębiorców, którzy widząc potencjał regionu zdecydowali się na współpracę z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną – mówił Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Marcin Ociepa – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, czy Sławomir Kłosowski – Wojewoda Opolski. Jak podkreślano w wypowiedziach, to niezwykle ważna inwestycja dla Nysy. – Dotychczas nowe miejsca pracy powstawały w dużych ośrodkach miejskich. Od pewnego czasu ta rzeczywistość się zmienia, bowiem stawiamy na zrównoważony rozwój. Dzięki temu mniejsze ośrodki otrzymują swoje szanse i skrupulatnie z nich korzystają. To tutaj w Nysie powstaną nowe miejsca pracy a to przełoży się na rozwój gospodarczy całego regionu nyskiego. Można powiedzieć, że Nysa wraca na swoje miejsce – powiedział w trakcie uroczystości Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki.

Szansa na dalszy rozwój

Jak mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz ta inwestycja podkreśla dużą skalę rozwoju Nysy, jaką możemy obserwować w ostatnich latach. – Przybywa miejsc pracy, ale ważne jest też to, żeby tych miejsc było jak najwięcej w takich gałęziach jak przemysł i produkcja, które są najważniejsze w rozwoju każdego miasta – mówi Burmistrz Nysy. –  Do tej pory tego typu inwestycje były prowadzone głównie w dużych aglomeracjach. Na szczęście ta polityka się zmieniła i wreszcie takie miasta jak Nysa mają swoje szanse. Mam nadzieję, że niedługo ogłosimy kolejne inwestycje planowane w naszym mieście, nad którymi cały czas pracujemy.

 

Przed kilkoma tygodniami doszło do podobnego wydarzenia w Brzegu. Oznacza to zatem, że do końca tego roku województwo opolskie będzie mogło pochwalić aż dwoma obiektami tego typu. Swojej radości z tego faktu nie kryje Marcin Ociepa – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. – Możemy śmiało powiedzieć mieszkańcom Nysy, że dotrzymaliśmy słowa. Dzięki determinacji WSSE możemy dzisiaj spotkać się i powiedzieć, że działamy i realizujemy projekty, które obiecaliśmy. Wierzymy w Nysę, wierzymy w Opolszczyznę i chcemy odwracać te negatywne trendy właśnie dzięki takim inwestycjom.

WSSE posiada w swojej ofercie podobne gotowe hale przemysłowe pod wynajem lub leasing. Bliźniacze do tej budowanej w Nysie powstaną również w Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i Ząbkowicach Śląskich.

Relację video można obejrzeć w najnowszym odcinku Nyskiej Kroniki Filmowej – link

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Stypendia dla studentów

Stypendia dla studentów

27 września 2023  

1 października rozpoczyna się nabór wniosków w o przyznanie „Mieszkaniowego Stypendium Burmistrza Nysy”, „Stypendium Burmistrza Nysy” oraz „Stypendium Burmistrza Nysy dla Olimpijczyka”.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem stypendiów. Termin składania wniosków upływa dnia 15 października br.

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

25 września 2023  

W niedzielę 24 września roku na Hali Sportowej Naszej Uczelni przy ul. Głuchołaskiej zakończył się dwudniowy turniej siatkówki żeńskiej o Puchar Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych i Burmistrza Nysy, który został zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia Nysy.

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

25 września 2023  

Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl ,,Okno na parlament”. Premiera już 8 października o godz. 18.00. 

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

25 września 2023  

Sesja odbędzie się w dniu 26 września 2023 r. o godz. 13.30.

EFS Opolskie