Pogoda w Nysie

Poniedziałek 15.08.2022
Napoleona i Stelii
22°C
PM10 - 13 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Pożegnali trudny rok szkolny

Pożegnali trudny rok szkolny

Kategoria: Aktualności
2 lipca 2021
DRUKUJ

25 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Niwnicy, podobnie jak w całej Polsce, nadszedł wyczekiwany przez uczniów moment – zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W tym roku uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście – Teresa Barańska Wicewojewoda Opolski oraz  Artur Zapała  Opolski Wicekurator Oświaty.

Władze gminne były reprezentowane przez Piotra Bobaka Sekretarza Miasta Nysa oraz  Adama Fujarczuka Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty. Goście zostali powitani przez Beatę Szymczakowską Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niwnicy, która oprowadziła przybyłych po szkole. Goście docenili m.in. bogatą bazę dydaktyczną placówki oraz nowoczesne pracownie przedmiotowe i doskonale wyposażoną, wielofunkcyjną salę gimnastyczną. Na ręce Dyrektor placówki zostały złożone podziękowania za innowacyjne działania mające na celu podnoszenie jakości pracy szkoły oraz trud włożony w przekazywanie wiedzy w tym niezwykle  trudnym roku, podczas którego przez większość miesięcy nauka miała charakter zdalny.

Ten wyjątkowy dzień miał też innych bohaterów – uczniów klasy ósmej, którzy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły i opuścili progi placówki, w której niektórzy z nich spędzili ostatnie 12 lat. Po części oficjalnej i wystąpieniach gości przyszedł czas na pełne wzruszeń podsumowania. Młodzież obejrzała specjalnie przygotowany dla niej film, a następnie skierowała podziękowania do nauczycieli, którzy byli przewodnikami w trudnym procesie zdobywania wiedzy. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie uczniom świadectw ukończenia szkoły. Dyrektor Beata Szymczakowska doceniła również wszystkich Rodziców, wręczając im „świadectwa z czerwonym paskiem”,  za wkład i zaangażowanie, za mobilizowanie swojego dziecka do pracy podczas nauki zdalnej. Całości dopełniły występy artystyczne, w których absolwenci pożegnali się z młodszymi kolegami specjalnie zaaranżowaną na tę okazję piosenką.

Dla ósmoklasistów również została przygotowana podwójna muzyczna niespodzianka –  zaśpiewali dla nich nie tylko koledzy ze szkolnego zespołu „Rytmix”, ale również nauczyciele. Szkoła wzięła udział w akcji „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”. Zebrana kwota została przekazana na działania PAH w Somalii. Symbolicznym pożegnaniem ze szkołą było zasadzenie przez młodzież drzew podarowanych przez Leśnictwo Kubice.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nyska Kronika Filmowa – odc. 348

Nyska Kronika Filmowa – odc. 348

12 sierpnia 2022  

Dziś powiemy m.in. o wakacyjnych remontach dróg, muralu w Parku Miejskim i świetnej inauguracji nowego sezonu w III lidze w wykonaniu piłkarzy Polonii Nysa.

Ważna informacja dla pasażerów linii nr 8

Ważna informacja dla pasażerów linii nr 8

12 sierpnia 2022  
W dniu 13.08.2022 (sobota) z powodu wylewania nowej warstwy asfaltu zostanie zamknięta Aleja Wojska Polskiego. W związku z powyższym autobusy MZK Nysa będą kursować w najbliższą sobotę z pominięciem Alei Wojska Polskiego.
Panele słoneczne na basenie! Będą także na Hali Nysa

Panele słoneczne na basenie! Będą także na Hali Nysa

12 sierpnia 2022  

Agencja Rozwoju inwestuje w zieloną energię. Inwestycja w fotowoltaikę to przede wszystkim względy ekonomiczne, z racji wzrostu opłat za energię elektryczną. Na razie pierwsze panele na obiekcie należącym do Agencji Rozwoju Nysy pojawiły się przy ul. Piłsudskiego. Mowa o krytej pływalni.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Nysie

Obchody Święta Wojska Polskiego w Nysie

11 sierpnia 2022  

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. O godz. 11.00 władze samorządowe złożą kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rynku.

EFS Opolskie