Pogoda w Nysie

Czwartek 28.10.2021
Szymona i Tadeusza
7°C
PM10 - 44 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Pożegnali trudny rok szkolny

Pożegnali trudny rok szkolny

Kategoria: Aktualności
2 Lipiec 2021
DRUKUJ

25 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Niwnicy, podobnie jak w całej Polsce, nadszedł wyczekiwany przez uczniów moment – zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W tym roku uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście – Teresa Barańska Wicewojewoda Opolski oraz  Artur Zapała  Opolski Wicekurator Oświaty.

Władze gminne były reprezentowane przez Piotra Bobaka Sekretarza Miasta Nysa oraz  Adama Fujarczuka Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty. Goście zostali powitani przez Beatę Szymczakowską Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niwnicy, która oprowadziła przybyłych po szkole. Goście docenili m.in. bogatą bazę dydaktyczną placówki oraz nowoczesne pracownie przedmiotowe i doskonale wyposażoną, wielofunkcyjną salę gimnastyczną. Na ręce Dyrektor placówki zostały złożone podziękowania za innowacyjne działania mające na celu podnoszenie jakości pracy szkoły oraz trud włożony w przekazywanie wiedzy w tym niezwykle  trudnym roku, podczas którego przez większość miesięcy nauka miała charakter zdalny.

Ten wyjątkowy dzień miał też innych bohaterów – uczniów klasy ósmej, którzy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły i opuścili progi placówki, w której niektórzy z nich spędzili ostatnie 12 lat. Po części oficjalnej i wystąpieniach gości przyszedł czas na pełne wzruszeń podsumowania. Młodzież obejrzała specjalnie przygotowany dla niej film, a następnie skierowała podziękowania do nauczycieli, którzy byli przewodnikami w trudnym procesie zdobywania wiedzy. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie uczniom świadectw ukończenia szkoły. Dyrektor Beata Szymczakowska doceniła również wszystkich Rodziców, wręczając im “świadectwa z czerwonym paskiem”,  za wkład i zaangażowanie, za mobilizowanie swojego dziecka do pracy podczas nauki zdalnej. Całości dopełniły występy artystyczne, w których absolwenci pożegnali się z młodszymi kolegami specjalnie zaaranżowaną na tę okazję piosenką.

Dla ósmoklasistów również została przygotowana podwójna muzyczna niespodzianka –  zaśpiewali dla nich nie tylko koledzy ze szkolnego zespołu „Rytmix”, ale również nauczyciele. Szkoła wzięła udział w akcji “Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”. Zebrana kwota została przekazana na działania PAH w Somalii. Symbolicznym pożegnaniem ze szkołą było zasadzenie przez młodzież drzew podarowanych przez Leśnictwo Kubice.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Będzie kolejnych 300 mieszkań

Będzie kolejnych 300 mieszkań

27 Październik 2021 r. /  

W tej kwestii nie mogło być sporu. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej (27.10) rajcowie dali zielone światło do utworzenia spółki SIM Opolskie. Jej zadaniem będzie stworzenie blisko 1000 nowych mieszkań w kilku gminach.

Przewodnik po terenach inwestycyjnych – wirtualny spacer

Przewodnik po terenach inwestycyjnych – wirtualny spacer

27 Październik 2021 r. /  

Zapraszamy do skorzystania z „Przewodnika po terenach inwestycyjnych na bazie wirtualnego spaceru” w celu zapoznania się z ofertą terenów inwestycyjnych w Gminie Nysa.

Drzwi otwarte ŚDS w Nysie

Drzwi otwarte ŚDS w Nysie

27 Październik 2021 r. /  

29 października Środowiskowy Dom Samopomocy organizuje drzwi otwarte. Zapraszamy do placówki przy ul. Grodkowskiej.

Stypendia Burmistrza Nysy za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2020/2021

Stypendia Burmistrza Nysy za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2020/2021

27 Październik 2021 r. /  

Burmistrz Nysy przyznał stypendia 67 uczniom za osiągnięcia naukowe i 49 stypendiów za osiągnięcia sportowe.

EFS Opolskie