Pogoda w Nysie

Czwartek 29.07.2021
Olafa, Marty i Ludmiły
22°C
PM10 - 12 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Pożegnali trudny rok szkolny

Pożegnali trudny rok szkolny

Kategoria: Aktualności
2 Lipiec 2021
DRUKUJ

25 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Niwnicy, podobnie jak w całej Polsce, nadszedł wyczekiwany przez uczniów moment – zakończenie roku szkolnego 2020/2021. W tym roku uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście – Teresa Barańska Wicewojewoda Opolski oraz  Artur Zapała  Opolski Wicekurator Oświaty.

Władze gminne były reprezentowane przez Piotra Bobaka Sekretarza Miasta Nysa oraz  Adama Fujarczuka Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty. Goście zostali powitani przez Beatę Szymczakowską Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niwnicy, która oprowadziła przybyłych po szkole. Goście docenili m.in. bogatą bazę dydaktyczną placówki oraz nowoczesne pracownie przedmiotowe i doskonale wyposażoną, wielofunkcyjną salę gimnastyczną. Na ręce Dyrektor placówki zostały złożone podziękowania za innowacyjne działania mające na celu podnoszenie jakości pracy szkoły oraz trud włożony w przekazywanie wiedzy w tym niezwykle  trudnym roku, podczas którego przez większość miesięcy nauka miała charakter zdalny.

Ten wyjątkowy dzień miał też innych bohaterów – uczniów klasy ósmej, którzy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły i opuścili progi placówki, w której niektórzy z nich spędzili ostatnie 12 lat. Po części oficjalnej i wystąpieniach gości przyszedł czas na pełne wzruszeń podsumowania. Młodzież obejrzała specjalnie przygotowany dla niej film, a następnie skierowała podziękowania do nauczycieli, którzy byli przewodnikami w trudnym procesie zdobywania wiedzy. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie uczniom świadectw ukończenia szkoły. Dyrektor Beata Szymczakowska doceniła również wszystkich Rodziców, wręczając im “świadectwa z czerwonym paskiem”,  za wkład i zaangażowanie, za mobilizowanie swojego dziecka do pracy podczas nauki zdalnej. Całości dopełniły występy artystyczne, w których absolwenci pożegnali się z młodszymi kolegami specjalnie zaaranżowaną na tę okazję piosenką.

Dla ósmoklasistów również została przygotowana podwójna muzyczna niespodzianka –  zaśpiewali dla nich nie tylko koledzy ze szkolnego zespołu „Rytmix”, ale również nauczyciele. Szkoła wzięła udział w akcji “Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”. Zebrana kwota została przekazana na działania PAH w Somalii. Symbolicznym pożegnaniem ze szkołą było zasadzenie przez młodzież drzew podarowanych przez Leśnictwo Kubice.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Nowe przystanki na Strefie w Radzikowicach

Nowe przystanki na Strefie w Radzikowicach

29 Lipiec 2021 r. /  
Od dnia 02.08.2021 autobusy komunikacji miejskiej na linii nr 7 będą jeździły wybranymi kursami przez Strefę Ekonomiczną w Radzikowicach. Rozkład jazdy został uzgodniony z pracodawcami, którzy zainwestowali w budowę fabryk na terenie Gminy Nysa.

Rozkład jazdy zmieni się na linii nr 7, ale tylko na czterech wybranych kursach, które będą dowozić pracowników do strefy oraz odwozić do domu po pracy.

Rozkłady jazdy:

Cała linia 7
Przystanek Radzikowice Strefa (w stronę Strefy)

Rozkład zostanie wprowadzony 02.08.2021 (poniedziałek).

Nowe przystanki mają następujące lokalizacje:
Radzikowice Strefa I (w stronę Radzikowic): 50.50307, 17.27236
Radzikowice Strefa II (w stronę Nysy): 50.50278, 17.27147

Głośna próba syren z okazji 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Głośna próba syren z okazji 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

29 Lipiec 2021 r. /  

Informujemy, że w związku z uczczeniem 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zgodnie z zarządzeniem Wojewody Opolskiego – Szefa Obrony Cywilnej Województwa Opolskiego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 przeprowadzona zostanie głośna próba syren na terenie miasta i gminy Nysa. Próba odbędzie się w ramach przeprowadzenia treningu wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach (SWO) oraz wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania (SWA) na terenie województwa opolskiego. W ramach próby syren nadany zostanie 1-minutowy sygnał ciągły. Prosimy nie reagować na powyższe sygnały.

Biuro Bezpieczeństwa

Urząd Miejski w Nysie

Zaszczep się przeciwko Covid19 po niedzielnej mszy świętej

Zaszczep się przeciwko Covid19 po niedzielnej mszy świętej

29 Lipiec 2021 r. /  

Zaszczep się przeciwko Covid19 po niedzielnej mszy świętej! – to nazwa nowej akcji promocyjnej szczepień w woj. opolskim.

Zbliża się 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Zbliża się 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

28 Lipiec 2021 r. /  

1 sierpnia cała Polska odda hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Także Nysa pamięta o tych, którzy w czasie wojennej zawieruchy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. Punktualnie w godzinę „W” delegacja władz samorządowych symbolicznie zapali znicze pod Pomnikiem Patriotom Polskim.

EFS Opolskie