Pogoda w Nysie

Piątek 12.08.2022
Innocentego, Lecha i Euzebii
14°C
PM10 - 22 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
„Poznaj Polskę”

„Poznaj Polskę”

Kategoria: Aktualności
8 grudnia 2021
DRUKUJ

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie oraz klas I – III oraz IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie otrzymali dofinansowanie na wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Uczniowie z klas I – III nyskiej „Jedynki” spędzili przyjemnie czas na jednodniowej wycieczce do Krasiejowa, gdzie zwiedzili Park Nauki i Rozrywki oraz wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów. W ramach wsparcia zadania na podstawie wniosku złożonego z inicjatywy Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, Gmina Nysa otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 635,00 złotych, natomiast wkład własny wynosi 1 170,00 złotych.

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie odwiedzą dwa miejsca we Wrocławiu,  gdzie spędzą czas w centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis” oraz w Hali Stulecia.

Uczniowie klas IV – VIII nyskiej „Trójki” wybiorą się na dwudniową wycieczkę, w czasie której zwiedzą Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha oraz Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Dzięki złożonym przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie Gmina Nysa na organizację tych dwóch wycieczek otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 167,00 złotych. Wkład własny to kwota 3 024,00 złotych.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Obchody Święta Wojska Polskiego w Nysie

Obchody Święta Wojska Polskiego w Nysie

11 sierpnia 2022  

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. O godz. 11.00 władze samorządowe złożą kwiaty i znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rynku.

Dni Słonecznika 2022 w Kępnicy

Dni Słonecznika 2022 w Kępnicy

11 sierpnia 2022  

20 sierpnia z bogatym programem wraca święto słonecznika w Kępnicy. Będzie m.in. przejażdżka ciuchcią, piłkarski turniej młodzików, a także korowód dożynkowy i koncerty disco polo. Zabawa potrwa do białego rana.

Festiwal Filmów Militarnych

Festiwal Filmów Militarnych

10 sierpnia 2022  

28 sierpnia w Bastionie św. Jadwigi odbędzie się Festiwal Filmów Militarnych.

Giełda Płyt Winylowych w miejskiej bibliotece

Giełda Płyt Winylowych w miejskiej bibliotece

10 sierpnia 2022  

Kolejna gratka dla melomanów w Nysie. Do naszego miasta po raz kolejny zawitają wystawcy z tysiącami płyt winylowych oraz CD w każdym gatunku muzycznym. Kolekcjonerzy już dziś powinni zapisać termin w kalendarzu. Znów będzie można znaleźć prawdziwe muzyczne perełki.

EFS Opolskie