Pogoda w Nysie

Wtorek 25.01.2022
Pawła, Miłosza i Elwiry
2°C
PM10 - 33 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
„Poznaj Polskę”

„Poznaj Polskę”

Kategoria: Aktualności
8 grudnia 2021
DRUKUJ

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Nysie oraz klas I – III oraz IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie otrzymali dofinansowanie na wycieczki w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji  i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Uczniowie z klas I – III nyskiej „Jedynki” spędzili przyjemnie czas na jednodniowej wycieczce do Krasiejowa, gdzie zwiedzili Park Nauki i Rozrywki oraz wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów. W ramach wsparcia zadania na podstawie wniosku złożonego z inicjatywy Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, Gmina Nysa otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 635,00 złotych, natomiast wkład własny wynosi 1 170,00 złotych.

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie odwiedzą dwa miejsca we Wrocławiu,  gdzie spędzą czas w centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis” oraz w Hali Stulecia.

Uczniowie klas IV – VIII nyskiej „Trójki” wybiorą się na dwudniową wycieczkę, w czasie której zwiedzą Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Wojciecha oraz Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Dzięki złożonym przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie Gmina Nysa na organizację tych dwóch wycieczek otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 167,00 złotych. Wkład własny to kwota 3 024,00 złotych.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa!

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa!

24 stycznia 2022  

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) została sponsorem tytularnym naszej drużyny siatkarskiej. Drużyna nosi teraz nazwę PSG Stal Nysa.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 319

Nyska Kronika Filmowa – odc. 319

21 stycznia 2022  

Dziś powiemy o kolejnym zatruciu czadem w Nysie. Tym razem do groźnego zdarzenia doszło przy ul. Bohaterów Warszawy. Będzie także o nowym wozie dla nyskich strażaków, zajęciach dla dzieci i dorosłych na krytej pływalni oraz kolejnej edycji Biegu Nyskiego, który wraca pod Halę Nysa. U nas także kolejne ostrzeżenie przed internetowymi naciągaczami, którzy obiecują 300 zł w zamian za szczepienie na Covid.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia 2022  

Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Z okazji tych jakże wyjątkowych dni Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia.

Budżet Obywatelski – ostateczna lista zakwalifikowanych wniosków

Budżet Obywatelski – ostateczna lista zakwalifikowanych wniosków

21 stycznia 2022  

Zapraszamy do zapoznania się z ostateczną listą wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa.

EFS Opolskie