Pogoda w Nysie

Środa 01.12.2021
Natalii, Eligiusza i Edmunda
1°C
PM10 - 12 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Program ochrony powietrza dla województwa opolskiego

Program ochrony powietrza dla województwa opolskiego

Kategoria: Aktualności, Komunikat
21 Sierpień 2020
DRUKUJ

Sejmik Województwa Opolskiego, w dniu 28 lipca 2020 r. uchwałą nr XX/193/2020, przyjął nowy “Program ochrony powietrza dla województwa opolskiego” . Uchwała weszła w życie dnia 20 sierpnia br.

 „Program ochrony powietrza dla województwa opolskiego” został przygotowany w związku z odnotowaniem w 2018 roku przekroczenia standardów jakości powietrza:

  • w strefie miasto Opole przekroczeń średniodobowych poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10 i docelowego poziomu benzo(a)pirenu;
  • w strefie opolskiej przekroczeń poziomu średniodobowego dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10, dopuszczalnego poziomu średniorocznego pyłu zawieszonego PM2,5 (faza I) oraz poziomu docelowego benzo(a)pirenu.

Nadrzędnym celem opracowania tego dokumentu jest wskazanie działań naprawczych, których realizacja doprowadzi do poprawy stanu jakości powietrza, co w konsekwencji spowoduje ograniczenie niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie i życie mieszkańców województwa opolskiego. Ponadto w Programie wskazano przyczyny wystąpienia przekroczeń substancji w powietrzu.

Analizy przedstawione w Programie odnoszą się do roku bazowego 2018, a wykonanie działań naprawczych w harmonogramie realizacji zaplanowane jest do roku 2026 stanowiącego rok prognozy Programu.

Integralną część Programu stanowi Plan działań krótkoterminowych.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

30 Listopad 2021 r. /  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 6 grudnia br., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

SIM Opole staje się faktem

SIM Opole staje się faktem

29 Listopad 2021 r. /  

29 listopada oficjalnie została zawarta umowa spółki SIM Opole. Spółka wybuduje 1200 mieszkań. – Tak jak w przypadku innych tego typu podmiotów w Polsce, mam nadzieję, że jest to dopiero element startowy – mówi Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Arkadiusz Urban – Jeśli będzie zapotrzebowanie, to ilość mieszkań na pewno się zwiększy.

Sportowe Mikołajki w Gminie Nysa

Sportowe Mikołajki w Gminie Nysa

29 Listopad 2021 r. /  

Jak co roku Gmina Nysa, wspólnie z licznymi partnerami przygotowała liczne atrakcje z okazji Mikołajek. Mikołajki na lodowisku już 6 grudnia. 4 grudnia odbędzie się II edycja zimowego spływu kajakowego z Nysy do Piątkowic. Nowością w tym roku będzie Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski. Zapraszamy!

Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nysa

Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Nysa

26 Listopad 2021 r. /  

Gmina Nysa otrzymała kolejne środki na unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest.

EFS Opolskie