Przysięga wojskowa w Nysie

Przysięga wojskowa w Nysie

Kategoria: Aktualności
2 kwietnia 2024
DRUKUJ

Będzie defilada, pokaz uzbrojenia i piknik wojskowy. Przysięga terytorialsów na Rynku w Nysie odbędzie się w sobotę 20 kwietnia 2024 r.

Przysięga wojskowa to szczególny moment w życiu każdego żołnierza, który z pewnością na całe życie pozostanie jego pamięci.

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.

Słowa te wypowiedzą kolejni ochotnicy, chcący zasilić potencjał Polskiej Armii. Śmiałkowie już przechodzą 16 dniowe szkolenie podstawowe, aby w sobotę, 20 kwietnia 2024 r. złożyć uroczystą przysięgę wojskową w Nysie. W mieście trwają już przygotowania do tego wydarzenia. Punktualnie o godzinie 11:00 na średniowiecznym placu targowym, trzecim co do wielkości rynku Śląska żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z dumą wypowiedzą słowa roty ślubowania. Ponad stu żołnierzy – ochotników 171 batalionu lekkiej piechoty na co dzień stacjonujący w Brzegu wzmocni potencjał obronny Brygady, a tym samym potencjał obronny Rzeczypospolitej Polskiej.

W programie uroczystości zaplanowano: defiladę wojskową, pokaz sprzętu, broni, oraz piknik wojskowy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej prestiżowej imprezie wszystkich mieszkańców Nysy i nie tylko.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

14 czerwca 2024  

W dniu 19 czerwca  o godz. 9.00 odbędzie się XI sesja Rady Seniorów.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

13 czerwca 2024  

Imprezowy sezon nad Jeziorem Nyskim. Poznaliśmy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Kondolencje

Kondolencje

13 czerwca 2024  

Pani Edycie Peikert, Prezes WiK AKWA

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

12 czerwca 2024  

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

EFS Opolskie