Pogoda w Nysie

Wtorek 20.02.2024
Leona, Ludomira i Zenobiusza
5°C
PM10 - 16 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
PSG Stal Nysa w najlepszej ósemce PlusLigi!

PSG Stal Nysa w najlepszej ósemce PlusLigi!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
29 marca 2023
DRUKUJ

Już pierwsza część sezonu pokazała, że przedsezonowe zapowiedzi Daniela Plińskiego nie były przesadne. PSG Stal Nysa na zakończenie rundy zasadniczej zameldowała się wśród ośmiu najlepszych drużyn, które powalczą w tym roku o Mistrzostwo Polski.

Nerwowa końcówka sezonu okazała się zarazem bardzo szczęśliwa. Słabszego okresu gry PSG Stali Nysa nie zdołali wykorzystać rywale z ligowej tabeli. Kluczowy okazał się punkt w ostatniej kolejce zdobyty na wyjeździe w starciu z Projektem Warszawa.

Gra podopiecznych Daniela Plińskiego to w tym sezonie prawdziwa sinusoida. Nasz zespół potrafił pokonać faworyzowaną Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ale też przegrać z ekipą z Katowic. Najważniejsze jednak, że PSG Stal Nysa jest dalej w grze.

– Jesteśmy wśród 8 najlepszych drużyn w Plus Lidze!  Gratulacje dla zarządu, sztabu, trenera, zawodników i KIBICÓW! – podkreśla Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.   

W I rundzie Play-off zespół z Nysy zagra prawdopodobnie z Asseco Resowią Rzeszów, która obecnie przewodzi w tabeli. Ta sytuacja może się jednak zmienić po ostatniej ligowej kolejce. Rywalizacja w fazie Play-off toczy się do trzech zwycięstw.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Wraca Pchli Targ!

Wraca Pchli Targ!

20 lutego 2024  

Gmina Nysa i Agencja Rozwoju Nysy organizują dla mieszkańców pierwszą w tym roku edycję jarmarku rzeczy używanych „Pchli Targ”. Termin jarmarku to 2 marca 2024 r. przed Halą Nysa przy ul. Sudeckiej, w godzinach 8.00-12.00.

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny

19 lutego 2024  

Tegoroczny Jarmark odbędzie się w dniach 22-24 marca, a stoiska handlowe znów staną w Rynku. Oprócz produktów regionalnych, organizatorzy przygotowali moc atrakcji.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

Nyska Kronika Filmowa – odc. 428

16 lutego 2024  

Wracają Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. Dziś powiemy także o naborach na mieszkania na ul. Wałowej i podsumujemy galę Trytona Nyskiego.

Wracają Dni Nysy!

Wracają Dni Nysy!

16 lutego 2024  

Przed nami tradycyjne Dni Nysy! Impreza oczywiście odbędzie się w maju. Nie zabraknie gwiazd muzyki, wesołego miasteczka, pysznego jedzenia i występów lokalnych grup. – Już teraz zapraszam wszystkich mieszkańców do świętowania. Przygotujemy wiele atrakcji dla każdego  – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

EFS Opolskie