PSG Stal Nysa w najlepszej ósemce PlusLigi!

PSG Stal Nysa w najlepszej ósemce PlusLigi!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport
29 marca 2023
DRUKUJ

Już pierwsza część sezonu pokazała, że przedsezonowe zapowiedzi Daniela Plińskiego nie były przesadne. PSG Stal Nysa na zakończenie rundy zasadniczej zameldowała się wśród ośmiu najlepszych drużyn, które powalczą w tym roku o Mistrzostwo Polski.

Nerwowa końcówka sezonu okazała się zarazem bardzo szczęśliwa. Słabszego okresu gry PSG Stali Nysa nie zdołali wykorzystać rywale z ligowej tabeli. Kluczowy okazał się punkt w ostatniej kolejce zdobyty na wyjeździe w starciu z Projektem Warszawa.

Gra podopiecznych Daniela Plińskiego to w tym sezonie prawdziwa sinusoida. Nasz zespół potrafił pokonać faworyzowaną Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ale też przegrać z ekipą z Katowic. Najważniejsze jednak, że PSG Stal Nysa jest dalej w grze.

– Jesteśmy wśród 8 najlepszych drużyn w Plus Lidze!  Gratulacje dla zarządu, sztabu, trenera, zawodników i KIBICÓW! – podkreśla Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz.   

W I rundzie Play-off zespół z Nysy zagra prawdopodobnie z Asseco Resowią Rzeszów, która obecnie przewodzi w tabeli. Ta sytuacja może się jednak zmienić po ostatniej ligowej kolejce. Rywalizacja w fazie Play-off toczy się do trzech zwycięstw.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

Porządek XI sesji Rady Seniorów w Nysie

14 czerwca 2024  

W dniu 19 czerwca  o godz. 9.00 odbędzie się XI sesja Rady Seniorów.

Nowy numer gazety „TAK!”

Nowy numer gazety „TAK!”

13 czerwca 2024  

Imprezowy sezon nad Jeziorem Nyskim. Poznaliśmy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Kondolencje

Kondolencje

13 czerwca 2024  

Pani Edycie Peikert, Prezes WiK AKWA

wyrazy głębokiego współczucia

z powodu śmierci Taty

składają, łącząc się w smutku,

Burmistrz Nysy

wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Nysie

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

12 czerwca 2024  

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

EFS Opolskie