Pogoda w Nysie

Środa 04.10.2023
Rozalii, Edwina i Franciszka
12°C
PM10 - 6 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Punkt Aktywizacji Zawodowej Młodzieży już otwarty

Punkt Aktywizacji Zawodowej Młodzieży już otwarty

Kategoria: Aktualności, Komunikat
1 sierpnia 2023
DRUKUJ

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie oficjalnie rozpoczął działalność Punkt Aktywizacji Zawodowej Młodzieży. Głównym celem przedsięwzięcia jest polepszenie jakości życia młodzieży zamieszkującej powiat nyski, zwiększenie zdolności do zatrudnienia i konkurencyjności na rynku pracy poprzez zastosowanie kompleksowego wsparcia.


Uroczystego otwarcia punktu dokonali Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz Dyrektor PUP w Nysie Tomasz Wróbel wraz z zaproszonymi gośćmi:  Wicedyrektorem WUP w Opolu Renatą Cygan,  Przewodniczącym Powiatowej Rady Rynku Pracy Januszem Wójcikiem, Wiceburmistrzem Nysy Markiem Rymarzem i przedstawicielką OPS w Nysie Barbarą Uglis.

Zapraszamy do korzystania z oferty punktu:

  • osoby bezrobotne w wieku do 30 roku życia,
  • młode matki powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka,
  • studentów i absolwentów uczelni wyższych,
  • młodzież uczącą się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie powiatu nyskiego.

To właśnie w tym miejscu młodzież otrzyma kompleksową pomoc doradców m. in. w opracowaniu planów kariery, sporządzeniu dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniu do rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami. Punkt Aktywizacji Zawodowej Młodzieży poza profesjonalnym pośrednictwem pracy i doradztwem zawodowym oferuje również przeprowadzanie badania poziomu posiadanych kompetencji cyfrowych, finansowe wsparcie zatrudnienia oraz inspirujące szkolenia, warsztaty i kursy, które umożliwią Ci rozwijanie kluczowych umiejętności wymaganych na współczesnym rynku pracy.

 

Przyjdź do nas i skorzystaj z okazji nawiązania kontaktów z innymi młodymi ludźmi o podobnych aspiracjach zawodowych, co z pewnością przyniesie korzyści w przyszłości.

W ramach swojej działalności punkt współpracuje z:

  • placówkami oświatowymi działającymi na terenie powiatu nyskiego w zakresie wyboru kierunków edukacji dzieci i młodzieży skorelowanych z aktualnymi trendami i potrzebami rynku pracy,
  • z ośrodkami pomocy społecznej celem eliminacji przejawiających się dysfunkcji utrudniających prawidłowe funkcjonowanie danej osoby w społeczeństwie,
  • gminą Nysa w zakresie doradztwa mieszkaniowego dla osób podejmujących pracę na terenie gminy Nysa,
  • placówkami opiekuńczo – wychowawczymi w zakresie informacji o wolnych miejscach w żłobkach i przedszkolach oraz doradztwo dot. możliwości przyjęcia dziecka do placówek publicznych.

Kontakt:
Ewelina Janoszek – tel.: 774489959 e-mail: e.janoszek@nysa.praca.gov.pl
Wiesława Sury – tel.: 774489960 e-mail: w.sury@nysa.praca.gov.pl
Anna Mulerowicz – tel.: 774489909 e-mail: a.mulerowicz@nysa.praca.gov.pl
Doradca zawodowy – tel.: 774489937

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Stypendia Burmistrza Nysy za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2022/2023

Stypendia Burmistrza Nysy za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2022/2023

3 października 2023  

Na podstawie uchwały Nr XXVI/434/2012 Rady Miejskiej  w Nysie z dnia 28 listopada 2012 r. w sprawie zasad udzielania stypendium dla uczniów zmienionej uchwałą nr XVIII/276/16 z dnia 30 marca 2016 r., uchwałą nr XXXIV/533/17 z dnia 30 marca 2017 r. oraz uchwałą nr XI/170/19 z dnia 3 lipca 2019 r.  Burmistrz Nysy przyznał stypendia 42 uczniom. Wnioski składane były przez nyskie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe i dotyczyły osiągnięć uzyskanych w roku szkolnym 2022/2023.

Kolejne nocne zwiedzanie Twierdzy Nysa

Kolejne nocne zwiedzanie Twierdzy Nysa

2 października 2023  

Zapraszamy na niezwykłą nocną przygodę w sercu Twierdzy Nysa!

Spacer śladami nyskiego noblisty

Spacer śladami nyskiego noblisty

2 października 2023  

Nyski Dom Kultury i Punkt Informacji Turystycznej Bastion św. Jadwigi w Nysie zapraszają na kolejny piątkowy spacer z przewodnikiem. Wydarzenie odbędzie się 13 października. Początek o godz. 17.00.

Wielkie siatkarskie emocje w Hali Nysa!

Wielkie siatkarskie emocje w Hali Nysa!

2 października 2023  

Już 20 października pierwszy mecz w nowym sezonie PlusLigi rozegrają siatkarze PSG Stali Nysa. Od razu będzie to hitowe starcie w Hali Nysa!

EFS Opolskie