Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej 17 kwietnia br. przyjął Uchwałę regulującą kształcenie prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020. Nowością w nyskiej Uczelni będzie możliwość przeprowadzenia egzaminów dyplomowych w sposób zdalny. Znowelizowana Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce dopuszcza takie rozwiązanie. Egzamin dyplomowy może odbywać się w czasie rzeczywistym w ramach wideokonferencji z wykorzystaniem usługi MS Teams, w której dyplomant oraz komisja egzaminacyjna uczestniczą w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.
W celu zmniejszenia skutków czasowego zawieszenia zajęć, uczelnie w całej Polsce wprowadziły obowiązek zajęć on-line. W PWSZ w Nysie kształcenie na odległość prowadzone jest przy wykorzystaniu m.in.: uczelnianej platformy e-learningowej oraz subskrybowanego przez Uczelnię pakietu Office365, a w szczególności usługi MS Teams, która zapewnia synchroniczną interakcję między studentami i nauczycielami akademickimi. Wykorzystywane są również uczelniane narzędzia komunikacji elektronicznej, w tym poczta e-mail oraz portal wirtualna uczelnia http://wu.pwsz.nysa.pl/. Nyska PWSZ wykorzystuje także inne systemy komunikacji i zasoby w szczególności otwarte zasoby edukacyjne.
Wszyscy studenci są zobowiązani do regularnego uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych organizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na zasadach określonych przez nauczyciela akademickiego i zgodnie z Regulaminem Studiów w PWSZ w Nysie. Uzyskanie zaliczeń ze wszystkich zajęć prowadzonych on-line, określonych w semestralnym planie studiów studenta jest również obowiązkowe i podlega zasadom określonym w Regulaminie Studiów dla zajęć prowadzonych w sposób tradycyjny.
Studenci z Nysy mogą liczyć na bieżące wsparcie techniczne Biura Obsługi Informatycznej PWSZ w Nysie. Informatycy Uczelni pomagają studentom oraz pracownikom w instalacji oprogramowania i dostępie do technologii pozwalającej na kształcenie w sposób zdalny.
Dziś sprawdzimy, jak po gwałtownym ociepleniu, wygląda sytuacja hydrologiczna w naszym regionie. Będzie także o zielonym świetle do budowy na terenie FSD kolejnego centrum handlowego, powstaniu kolumbarium i zmianach jakie czekają nas po remoncie nyskiego urzędu.
Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 1 marca br., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.
Sytuacja hydrologiczna pod kontrolą. Po nagłym ociepleniu i anomaliach pogodowych, służby zostały postawione w stan wyższej gotowości. W naszym regionie zbiorniki dysponują rezerwami i są przygotowane na przyjęcie ewentualnych wód roztopowych. Obecnie nie obowiązują żadne ostrzeżenia hydrologiczne, ani meteorologiczne dla Polski południowo-zachodniej.
Powstanie kolumbarium to jedna z decyzji, jak zapadła wczoraj (24.02) podczas sesji Rady Miejskiej w Nysie. Na razie radni przesunęli środki na przygotowanie niezbędnej dokumentacji technicznej. Jest także zielone światło do budowy na terenie FSD kolejnego centrum handlowego.