W pięciu miejscach w Śródmieściu Nysy postawiono tablice z widokami sprzed lat. Na tzw. pylonach znajdziemy zdjęcia naszego miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego i sprzed I wojny światowej. Warto zatrzymać się i zobaczyć jak wyglądał kiedyś Śląski Rzym.
– Prezentujemy starą, zabytkową część miasta, to jak wyglądała Nysa przed II wojną światową. Na pylonach zamieściliśmy fotografie, które mają uzmysłowić naszym mieszkańcom i turystom jak wyglądała niegdyś Nysa i jak zmieniła się przez kilkadziesiąt lat. – mówi Roman Jabłoński, Architekt Miejski. – Myślę, że jest to świetna atrakcja turystyczna. Dodatkowo, mamy teraz pełne porównanie dawnego wyglądu miasta i obecnego, tuż po remoncie.
Fotografie umieszczone na pylonach pochodzą ze zbiorów Muzeum Powiatowego w Nysie. Tablice postawiono na ulicach w centrum naszego miasta – Celnej, Wrocławskiej, Kolejowej, a także w Rynku.
Geotermia w Nysie. Dziś powiemy o innowacyjnej inwestycji w naszym mieście. Będzie też o akcji dobroczynnej na lodowisku i kolejnych spektaklach w Nyskim Domu Kultury. Sprawdzimy również kiedy Nysa rozbłyśnie świątecznymi iluminacjami.
Już 6 grudnia Mikołajki! Z tej okazji Gmina Nysa przygotowała wiele atrakcji dla mieszkańców. Co ważne, sporo dziać się będzie nie tylko 6 grudnia, ale także w inne dni.
Nysa znalazła się w nielicznym gronie miast, które pozyskały pieniądze na odwiert związany z geotermią. 24 listopada br. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło listę gmin, które otrzymają dofinansowanie na inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Warto wspomnieć, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (z którego pochodzą fundusze) od kilku lat wspiera intensywnie rozwój geotermii w Polsce poprzez liczne programy, przekazując setki milionów złotych na ten cel.