Rusza Family Spot w Nysie – miejsce przyjazne rodzinie! Porozumienie podpisane!

Rusza Family Spot w Nysie – miejsce przyjazne rodzinie! Porozumienie podpisane!

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport, Nauka i edukacja
5 czerwca 2023
DRUKUJ

Dzisiaj w obecności przedstawicieli stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus nasza gmina podpisała oficjalnie porozumienie o współpracy przy tworzeniu miejsc przyjaznych rodzinie w ramach projektu „Sieć Family Spot”.

W imieniu naszej gminy porozumienie podpisał Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

W ramach tego porozumienia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zrealizuje co najmniej 28 wydarzeń edukacyjnych i integracyjnych dla rodzin z terenu naszej Gminy. Zajęcia będą się odbywały w wyznaczonym do tego celu miejscu na terenie gminy od czerwca do grudnia 2023 roku i będą bezpłatne. Nad realizacją zadania będzie czuwał lokalny lider – Animator Rodzinny.

Cieszymy się, że nasza Gmina została wybrana jako jedno z 24 miejsc w całej Polsce, co podkreśla nasze zaangażowanie na rzecz polityki rodzinnej.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina!”.

 

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Kalendarz imprez na lipiec 2024

Kalendarz imprez na lipiec 2024

25 czerwca 2024  

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych na lipiec. Warto sprawdzić co przygotowały m.in. Nyski Dom Kultury, miejska biblioteka czy Muzeum Powiatowe w Nysie.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

25 czerwca 2024  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuje, że w poniedziałek 1 lipca 2024 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się kolejny comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

Promesy na realizację zadań publicznych

Promesy na realizację zadań publicznych

25 czerwca 2024  

Burmistrz Nysy wręczył kolejne promesy na realizację zadań publicznych, polegających na organizacji półkolonii letnich promujących zdrowy styl życia, połączonych z warsztatami z zagadnień profilaktyki uzależnień. Zadanie to realizowane jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Nysa.

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

24 czerwca 2024  

Poznaliśmy  imprezowy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

EFS Opolskie