Pogoda w Nysie

Poniedziałek 04.03.2024
Łucji, Kazimierza i Eugeniusza
10°C
PM10 - 35 μg/m3
Stan powietrza -
Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

Kategoria: Aktualności, Komunikat
17 października 2022
DRUKUJ

W tym roku do podziału na wnioski mieszkańców będzie kwota 750 tys. złotych. Jak poprzednio, będzie obowiązywał podział na okręgi miejski i wiejski. Pomysły będzie można zgłaszać od 19 października br. Ogłoszenie wyników w styczniu 2023 roku. Serdecznie zapraszamy do aktywności.

Budżet Obywatelski na rok 2023

W tym roku wnioski będzie można składać w dniach 19-31 października. Ostateczną listę zakwalifikowanych pomysłów poznamy dnia 5 grudnia, a samo głosowanie mieszkańców odbędzie się w dniach 16-30 grudnia br. Zgodnie z przyjętym regulaminem, w mieście ilość realizowanych projektów inwestycyjnych nie przekroczy 3, w sołectwach 2. – Budżet Obywatelski to dla mieszkańców świetna okazja do wspólnego działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – Serdecznie zachęcam do łączenia sił, wspólnego napisania wniosku, a potem do przekonywania do swoich racji najbliższych sąsiadów.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski działa w naszej gminie od 2014 roku, z przerwami w latach 2020-2021. Do tej pory w ramach budżetu partycypacyjnego zrealizowano m.in. liczne siłownie pod chmurką, pumptrack przy ul. Brodzińskiego, czy też wydarzenia kulturalne jak piknik na FSD.

Wniosek może złożyć pełnoletni mieszkaniec Gminy Nysa (lider projektu), z którym będą ustalane ewentualne zmiany dotyczące zakresu danego zadania, aż do momentu jego zrealizowania. Do wniosku należy dołączyć listę poparcia co najmniej 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgów 1-3 (miasto Nysa) lub 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgu 4 (sołectwa).  Co istotne, w trakcie składania wniosków wnioskodawca będzie mógł uzyskać pomoc i doradztwo w wydziałach/ komórkach Urzędu Miejskiego w Nysie.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy

4 marca 2024  

Zarządzenie nr 2301/2024 Burmistrza Nysy w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Powstańców Śląskich w Nysie prowadzonej przez Gminę Nysa.

 

 

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

Nyska Kronika Filmowa – odc. 430

1 marca 2024  

Dziś powiemy o tym jak zmieni się Ośrodek AKWA Marina, będzie również o siatkarskich emocjach w kolejnej edycji Pucharu Polski kobiet. Powiemy także o obchodach święta Żołnierzy Niezłomnych.

Stypendia artystyczne wręczone!

Stypendia artystyczne wręczone!

1 marca 2024  

W dniu 29 lutego 20204 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów artystycznych dla uczniów szkół podstawowych i średnich za rok szkolny 2022/2023.

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski

1 marca 2024  

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

EFS Opolskie