Pogoda w Nysie

Piątek 09.12.2022
Wiesława, Leokadii i Joanny
1°C
PM10 - 86 μg/m3
Stan powietrza - Dostateczny
Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa

Kategoria: Aktualności, Komunikat
17 października 2022
DRUKUJ

W tym roku do podziału na wnioski mieszkańców będzie kwota 750 tys. złotych. Jak poprzednio, będzie obowiązywał podział na okręgi miejski i wiejski. Pomysły będzie można zgłaszać od 19 października br. Ogłoszenie wyników w styczniu 2023 roku. Serdecznie zapraszamy do aktywności.

Budżet Obywatelski na rok 2023

W tym roku wnioski będzie można składać w dniach 19-31 października. Ostateczną listę zakwalifikowanych pomysłów poznamy dnia 5 grudnia, a samo głosowanie mieszkańców odbędzie się w dniach 16-30 grudnia br. Zgodnie z przyjętym regulaminem, w mieście ilość realizowanych projektów inwestycyjnych nie przekroczy 3, w sołectwach 2. – Budżet Obywatelski to dla mieszkańców świetna okazja do wspólnego działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia – mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. – Serdecznie zachęcam do łączenia sił, wspólnego napisania wniosku, a potem do przekonywania do swoich racji najbliższych sąsiadów.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski działa w naszej gminie od 2014 roku, z przerwami w latach 2020-2021. Do tej pory w ramach budżetu partycypacyjnego zrealizowano m.in. liczne siłownie pod chmurką, pumptrack przy ul. Brodzińskiego, czy też wydarzenia kulturalne jak piknik na FSD.

Wniosek może złożyć pełnoletni mieszkaniec Gminy Nysa (lider projektu), z którym będą ustalane ewentualne zmiany dotyczące zakresu danego zadania, aż do momentu jego zrealizowania. Do wniosku należy dołączyć listę poparcia co najmniej 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgów 1-3 (miasto Nysa) lub 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgu 4 (sołectwa).  Co istotne, w trakcie składania wniosków wnioskodawca będzie mógł uzyskać pomoc i doradztwo w wydziałach/ komórkach Urzędu Miejskiego w Nysie.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Budżet obywatelski – informacje

Budżet obywatelski – informacje

8 grudnia 2022  

Zapraszamy do zapoznania się z listą wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok po ponownej weryfikacji.

Taneczna impreza na lodowisku!

Taneczna impreza na lodowisku!

8 grudnia 2022  

To będzie niezapomniany wieczór. Już w najbliższy piątek, 9 grudnia lodowisko w Nysie rozbłyśnie niczym świąteczna choinka i będziemy bawić się w rytm imprezowych hitów.

Bardzo udane Mikołajki na lodowisku!

Bardzo udane Mikołajki na lodowisku!

8 grudnia 2022  

Wczoraj na miejskim lodowisku gościł sam Święty Mikołaj. Staruszek z Laponii rozdał dzieciom prezenty i zachęcał do aktywności fizycznej.

Bioagra została sponsorem lodowiska

Bioagra została sponsorem lodowiska

8 grudnia 2022  

Spółka Bioagra pomoże w funkcjonowaniu nyskiego lodowiska. Firma podpisała umowę z Agencją Rozwoju Nysy, na mocy której ten popularny wśród mieszkańców obiekt otrzyma wsparcie finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 50 tys. zł.

EFS Opolskie