Rusza przebudowa dawnej rzeźni! Obiekt zmieni się nie do poznania

Rusza przebudowa dawnej rzeźni! Obiekt zmieni się nie do poznania

Kategoria: Aktualności
20 marca 2023
DRUKUJ

Niszczejący i szpecący centrum miasta obiekt trafił w posiadanie firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Budynek ma zupełnie zmienić swoje oblicze i tętnić życiem!

Jak informują przedstawiciele spółki Adamietz, w tym roku przebudowa obejmuje wschodnią część kompleksu, czyli tę od strony torów. Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku hali produkcyjnej na browar, pojawi się część biurowo-konferencyjna i gastronomiczna.

Przebudowywany obiekt hali produkcyjnej będzie mieścił pomieszczenia produkcyjne, administracji browaru oraz pomieszczenia dostępne dla klientów i gości takie jak: sale degustacyjne, sala konferencyjna oraz pijalnia. Prace budowlane mają ruszyć z końcem marca tego roku. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby był dostosowany do krajobrazu i otaczającej zabudowy industrialnej.

– Teren byłej rzeźni był do niedawna jednym z najbrzydszych w Nysie. Teraz to się zmienia! W wyremontowanym kompleksie powstanie hotel (inwestor prowadzi już kilka hoteli w tym Hotel Hugo w Kędzierzynie – Koźlu), restauracja, centrum konferencyjne i browar. Firma Adamietz jest obecna w Nysie od kilku lat. ADAMIETZ zbudował Galerię Dekada i obecnie buduje część dróg na byłym poligonie. Bardzo dziękuję szefowi Firmy Adamietz, Panu Rajmundowi i jego ludziom za inwestowanie w Nysie – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

Imprezowy sezon na AKWA Marinie!

24 czerwca 2024  

Poznaliśmy  imprezowy plan Ośrodka AKWA Marina. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Wizyta delegacji z Nysy w Hildesheim

Wizyta delegacji z Nysy w Hildesheim

24 czerwca 2024  

Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz wraz  z 5-osobową delegacją gościł w Hidesheim na zaproszenie burmistrza Dr Ingo Meyera. Nyska delegacja wzięła udział w tradycyjnym festynie strzeleckim, który obchodzi się nie tylko w Hildesheim, ale i w całej Dolnej Saksonii.  

„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach

„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach

24 czerwca 2024  

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy na spotkanie informacyjne z pracownikiem Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu „Czyste powietrze”, które odbędzie się 29 czerwca 2024 r. w godzinach od 15:00 do 17:00 podczas Festynu Rodzinnego na boisku sportowym w Wierzbięcicach.

”DESperaci” w Ludinghausen

”DESperaci” w Ludinghausen

24 czerwca 2024  

W niedzielne popołudnie 16 czerwca w Szkole Zawodowej Richarda von Weizsackera w Ludinghausen odbył się międzynarodowy koncert , który zabrał słuchaczy w magiczną muzyczną podróż dookoła świata. Organizatorem koncertu był chór „Glocke” . Nysę reprezentował zespół „DESperaci”, który powstał w  październiku 2023r.

EFS Opolskie