Pogoda w Nysie

Środa 27.09.2023
Wincentego, Mirabeli i Justyny
23°C
PM10 - 19 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
Rusza przebudowa dawnej rzeźni! Obiekt zmieni się nie do poznania

Rusza przebudowa dawnej rzeźni! Obiekt zmieni się nie do poznania

Kategoria: Aktualności
20 marca 2023
DRUKUJ

Niszczejący i szpecący centrum miasta obiekt trafił w posiadanie firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Budynek ma zupełnie zmienić swoje oblicze i tętnić życiem!

Jak informują przedstawiciele spółki Adamietz, w tym roku przebudowa obejmuje wschodnią część kompleksu, czyli tę od strony torów. Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku hali produkcyjnej na browar, pojawi się część biurowo-konferencyjna i gastronomiczna.

Przebudowywany obiekt hali produkcyjnej będzie mieścił pomieszczenia produkcyjne, administracji browaru oraz pomieszczenia dostępne dla klientów i gości takie jak: sale degustacyjne, sala konferencyjna oraz pijalnia. Prace budowlane mają ruszyć z końcem marca tego roku. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby był dostosowany do krajobrazu i otaczającej zabudowy industrialnej.

– Teren byłej rzeźni był do niedawna jednym z najbrzydszych w Nysie. Teraz to się zmienia! W wyremontowanym kompleksie powstanie hotel (inwestor prowadzi już kilka hoteli w tym Hotel Hugo w Kędzierzynie – Koźlu), restauracja, centrum konferencyjne i browar. Firma Adamietz jest obecna w Nysie od kilku lat. ADAMIETZ zbudował Galerię Dekada i obecnie buduje część dróg na byłym poligonie. Bardzo dziękuję szefowi Firmy Adamietz, Panu Rajmundowi i jego ludziom za inwestowanie w Nysie – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Stypendia dla studentów

Stypendia dla studentów

27 września 2023  

1 października rozpoczyna się nabór wniosków w o przyznanie „Mieszkaniowego Stypendium Burmistrza Nysy”, „Stypendium Burmistrza Nysy” oraz „Stypendium Burmistrza Nysy dla Olimpijczyka”.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem stypendiów. Termin składania wniosków upływa dnia 15 października br.

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

Turniej siatkówki o Puchar Rektora PANS i Burmistrza Nysy

25 września 2023  

W niedzielę 24 września roku na Hali Sportowej Naszej Uczelni przy ul. Głuchołaskiej zakończył się dwudniowy turniej siatkówki żeńskiej o Puchar Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych i Burmistrza Nysy, który został zorganizowany w ramach obchodów 800-lecia Nysy.

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

Nowy spektakl Teatru Miejskiego w Nysie

25 września 2023  

Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl ,,Okno na parlament”. Premiera już 8 października o godz. 18.00. 

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

VIII sesji Młodzieżowej Rady w Nysie

25 września 2023  

Sesja odbędzie się w dniu 26 września 2023 r. o godz. 13.30.

EFS Opolskie