Pogoda w Nysie

Poniedziałek 08.03.2021
Beaty, Wincentego i Jana
-2°C
PM10 - 22 μg/m3
Stan powietrza - Dobry
Rusza VI edycja Budżetu Obywatelskiego

Rusza VI edycja Budżetu Obywatelskiego

Kategoria: Aktualności
12 Marzec 2020
DRUKUJ

Już po raz szósty startuje Budżet Obywatelski Gminy Nysa. Od 13 marca br. mieszkańcy mogą zgłaszać inicjatywy obywatelskie, które przyczynią się do pozytywnego rozwoju naszej Gminy. Wnioski przyjmowane będą do 23 marca br.

Głosowanie na poszczególne zadania trwać będzie od 27 maja do 9 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 26 czerwca.

Środki przeznaczone na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego zostały rozdzielone na cztery okręgi (trzy w mieście i czwarty wiejski). Nie więcej niż trzy projekty zostaną zrealizowane w okręgach miejskich, a nie więcej niż dwa w okręgu wiejskim. Celem  podziału jest równomierne rozłożenie inwestycji na mapie Gminy oraz zachęcenie mieszkańców do współpracy, zawiązywania koalicji oraz tworzenia lokalnych strategii i partnerstw. Do podziału ponownie jest 600 000 złotych.

Do wniosku zgłaszającego inicjatywę obywatelską, określającą zadanie, należy dołączyć listę poparcia co najmniej 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgów 1 – 3 (miasto Nysa)  lub 10 mieszkańców Gminy Nysa dla okręgu 4 (sołectwa).

Zachęcamy, by składać wnioski w formie elektronicznej, przesyłając wypełniony formularz na adres: budzetobywatelski@www.nysa.pl. Wnioski można składać też listownie oraz wrzucać do pojemnika ustawionego w holu Urzędu Miejskiego.

 

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

 Urząd Miejski w Nysie

Załączniki

Uchwała Nr XX/315/20
2 MB
Zarządzenie nr 559/2020
248 KB
Zał. nr 1 - podział Gminy na okręgi
15 KB
Zał. nr 2 - lista poparcia
16 KB
Zał. nr 3 - formularz zgłoszeniowy
17 KB
Redaktor: Łukasz Bressa

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Konkurs „Opolska Marka”

Konkurs „Opolska Marka”

8 Marzec 2021 r. /  

Samorząd Województwa Opolskiego zaprasza przedsiębiorców działających na terenie województwa opolskiego do wzięcia udziału w  18. edycji konkursu „Opolska Marka”. Współorganizatorami konkursu są Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu.

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

Projekt „Absolwent-Praca-Stabilizacja”

8 Marzec 2021 r. /  

Centrum Rozwoju Lokalnego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ” serdecznie zapraszają studentów i absolwentów szkół wyższych do udziału w projekcie „Absolwent, Praca, Stabilizacja”. Projekt jest adresowany do osób zamieszkujących województwa: śląskie, opolskie i małopolskie, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 273

Nyska Kronika Filmowa – odc. 273

5 Marzec 2021 r. /  

Dziś powiemy o lądowaniu helikoptera LPR w Jędrzychowie. Maszyna przyleciała do mężczyzny z dusznością. Będzie także o kolejnej ewakuacji w nyskim przedszkolu. Ponadto powiemy o budowie nowego żłobka, filmowym festiwalu nad jeziorem, kolejnym sukcesie Polonii Nysa i konkursie na wielkanocną palmę.

 

Andrzej Babiński, Łukasz Bressa

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

GPR Gminy Nysa – informacja Burmistrza Nysy

GPR Gminy Nysa – informacja Burmistrza Nysy

5 Marzec 2021 r. /  

Informacja podsumowująca przebieg konsultacji społecznych na etapie projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Nysa.

EFS Opolskie