Dobrą wiadomość przekazał Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Po latach starań, gmina uzyska wsparcie finansowe na budowę nowoczesnego Subregionalnego Centrum Przesiadkowego w Nysie, które będzie skomunikowane ze szprychą nr 8 CPK.
– Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskaliśmy 10 milionów złotych na budowę Centrum Przesiadkowego w Nysie! Te świetne dla nas informacje przekazał dziś na konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki. Inwestycja rusza już w przyszłym roku. Działamy! – mówi Kordian Kolbiarz
Do tej pory z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznano ponad 10 mld złotych. Mają one za zadanie wspierać lokalne samorządy m.in. przy realizacji kluczowych inwestycji w przestrzeni publicznej. Nysa 10 milionów przeznaczy na obiecane w kampanii Centrum Przesiadkowe, które będzie dopełnieniem inwestycji trwających w centrum miasta. – Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to wielki strategiczny plan ożywienia gospodarczego, zwłaszcza w Polsce B – mówi szef MSWiA, Mariusz Kamiński. – Wierzę, że ten program będzie przykładem współpracy rządu z samorządem, z burmistrzami, wójtami prezydentami miast.
12 mld bezzwrotnego wsparcia samorządy mogą przeznaczyć np. na edukację, cyfryzację, remonty szpitali i pozostałe projekty.
fot. wizualizacja Centrum Przesiadkowego w Nysie przy ul. Racławickiej
Przypomnijmy, że w 2017 roku za symboliczną kwotę Gmina Nysa przejęła od PKP teren i budynki, które wspólnie z Powiatem miała wyremontować. Starano się m.in. o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
28 marca br. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Nysie w Sali 100-lecia Niepodległości Polski – II piętro, odbędzie się konferencja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza na temat projektu ustawy – Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.
Komunikacja werbalna, czyli słowna, stanowi dla człowieka najbardziej naturalny sposób komunikacji, a rozmowa jest nieodłączną częścią ludzkich kontaktów. Dla osób z zaburzeniami słuchu rozmowa za pomocą słów jest jednak utrudniona, a często wręcz niemożliwa. W takich przypadkach z pomocą przychodzi język migowy. Komunikacja za pomocą gestów wspartych mimiką pozwala skutecznie zastąpić dźwięki mowy. Nauka języka migowego zwiększa możliwości uczestnictwa osób niesłyszących z w życiu społecznym i zawodowym oraz poprawia komfort codziennego życia, w tym funkcjonowanie w otoczeniu domowym.
Nyskie Księstwo Jezior i Gór w dniach 24-26.03.2023 r. (piątek-niedziela) organizuje Dni Otwarte w Centrum Produktu Lokalnego, mieszczącym się przy ul. Brackiej, obok Fontanny Trytona.