Pogoda w Nysie

Poniedziałek 24.01.2022
Felicji, Franciszka i Rafała
2°C
PM10 - 17 μg/m3
Stan powietrza - Bardzo dobry
SIM Opolskie staje się faktem

SIM Opolskie staje się faktem

Kategoria: Aktualności
29 listopada 2021
DRUKUJ

29 listopada br. została podpisana umowa zawiązana Spółki SIM Opolskie sp. z o.o. z siedzibą w Nysie. Spółka wybuduje 1200 mieszkań. – Tak jak w przypadku innych tego typu podmiotów w Polsce, mam nadzieję, że jest to dopiero element startowy – mówi Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Arkadiusz Urban – Jeśli będzie zapotrzebowanie, to ilość mieszkań na pewno się zwiększy.

Wiodącymi miastami w zawartym porozumieniu są miasta Nysa i Opole, które wybudują łącznie ponad 600 mieszkań. W Nysie lokalizacja znajduje się w pobliżu nieco zapomnianego już Fortu I, między ulicą Orląt Lwowskich, a Podzamczem sektor C. – To przede wszystkim szansa dla regionu, żeby zatrzymać te wszystkie negatywne trendy związane z migracją młodych ludzi – mówi Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk. – Łącznie dwa opolskie SIM-y dadzą nam blisko 2,5 tysiąca mieszkań. Liczę na to, że Nysa i moje rodzinne Głuchołazy dostaną trochę oddechu.

Procedura planistyczna pozwoli prawdopodobnie na ruszenie z projektem jesienią przyszłego roku. Gmina na ostatniej sesji Rady Miejskiej dokonała stosowanej korekty w w dochodach budżetowych, zasilając dział gospodarki mieszkaniowej 3 milionami kapitału zakładowego. – Szacunkowa kwota czynszu w mieszkaniach na wynajmem będzie wynosić poniżej tysiąca złotych, w zależności od gminy – ocenia Arkadiusz Urban. – Czynsz będzie jednocześnie elementem spłaty kredytu zaciągniętego w BGK. Pod około 20-30 latach mieszkania przejdą na własność lokatorów.

Rozbudowa SIM-u zależna będzie od gruntów w posiadaniu KZN oraz poszczególnych gmin. – Jest to projekt bardzo ważny dla małych i średnich miast – ocenia Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. – Praca już jest, teraz musimy poprawić dostępność mieszkań dla młodych ludzi, aby chcieli zakładać rodziny. Plany są bardzo ambitne, będziemy się starali je szybko zrealizować.

 

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa!

PSG Sponsorem Tytularnym Stali Nysa!

24 stycznia 2022  

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) została sponsorem tytularnym naszej drużyny siatkarskiej. Drużyna nosi teraz nazwę PSG Stal Nysa.

Nyska Kronika Filmowa – odc. 319

Nyska Kronika Filmowa – odc. 319

21 stycznia 2022  

Dziś powiemy o kolejnym zatruciu czadem w Nysie. Tym razem do groźnego zdarzenia doszło przy ul. Bohaterów Warszawy. Będzie także o nowym wozie dla nyskich strażaków, zajęciach dla dzieci i dorosłych na krytej pływalni oraz kolejnej edycji Biegu Nyskiego, który wraca pod Halę Nysa. U nas także kolejne ostrzeżenie przed internetowymi naciągaczami, którzy obiecują 300 zł w zamian za szczepienie na Covid.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia 2022  

Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Z okazji tych jakże wyjątkowych dni Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia.

Budżet Obywatelski – ostateczna lista zakwalifikowanych wniosków

Budżet Obywatelski – ostateczna lista zakwalifikowanych wniosków

21 stycznia 2022  

Zapraszamy do zapoznania się z ostateczną listą wniosków dopuszczonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa.

EFS Opolskie