Pogoda w Nysie

Środa 30.11.2022
Andrzeja, Maury i Konstantego
0°C
PM10 - 50 μg/m3
Stan powietrza - Umiarkowany
Stadion oficjalnie przekazany. Za rok pierwsze zawody sportowe

Stadion oficjalnie przekazany. Za rok pierwsze zawody sportowe

Kategoria: Aktualności, Kultura i sport, Nauka i edukacja
7 listopada 2022
DRUKUJ

Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego oficjalnie przekazany w darowiznę Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Pierwsze zawody sportowe mają być rozegrane w nowym roku akademickim. Pierwsze budynki dydaktyczne będą oddane do użytku prawdopodobnie w 2024 roku. Koszt budowy całego kompleksu to blisko 45 milionów złotych.

„Stadion Stali” dla PANS w Nysie

Akt notarialny podpisali Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Rektor PANS w Nysie Przemysław Malinowski. Na jego mocy gmina przekazała wysłużony obiekt w darowiznę nyskiej Uczelni. – PANS zyskuje atrakcyjny teren, ale to też duży powód do radości dla miasta – mówi Kordian Kolbiarz. – Rozwój Uczelni jest równoznaczny rozwojowi miasta. Dziękuję radnym, którzy poparli tą inicjatywę.  

Zgodnie z założeniami przy ul. Kraszewskiego powstanie stadion lekkoatletyczny, duży parking dla studentów i przede wszystkim akademickie centrum dydaktyczno – sportowe, o wartości blisko 50 milionów złotych. – Nasza koncepcja zakłada m.in. budowę budynku dydaktycznego dla wydziału Nauk Technicznych i wydziału Nauk Społecznych – tłumaczy Przemysław Malinowski. – Z gmachu będą też oczywiście korzystać studenci innych naszych kierunków. W przyszłości planujemy budowę tzw. hali łukowej, aby studenci mogli także trenować w zimie.

Na razie ogłoszono przetarg na modernizację stadionu i dostosowanie do wymogów PZLA. Prace mają być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. – Na pewno wykorzystamy pozyskane środki z korzyścią dla całego miasta – dodaje Malinowski.

Teren po modernizacji ma być otwarty nie tylko dla środowiska akademickiego.

Redaktor: Andrzej Babiński

Polecane aktualności z kategorii: Aktualności

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

Dodatek elektryczny – wniosek od 1 grudnia 2022

29 listopada 2022  

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku  przewiduje jednorazowy dodatek elektryczny dla tych gospodarstw domowych, które zużywają energię elektryczną do ogrzewania, w tym wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dodatku będzie wynosiła 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej powyżej 5 MWh, zostanie on podwyższony do 1500 zł.

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

3 grudnia otwarcie świątecznego sezonu!

28 listopada 2022  

Spółka Ekom rozpoczęła montaż iluminacji świetlnych. Jak co roku będą nam przypominać o zbliżających się świętach. Gmina zdecydowała się na zakup dwóch nowych elementów. Co stanie obok karocy, aniołka czy wielkiej bombki? Odpowiedź już 3 grudnia, kiedy to przy okazji II Nocnego Biegu Mikołajkowego nastąpi zapalenie iluminacji.

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

29 listopada NEC-Nysa rozpocznie sprzedaż węgla

28 listopada 2022  

Spółka NEC informuje, że od 29 listopada br. rozpoczyna sprzedaż węgla (1,5 tony) dla odbiorców indywidualnych, którzy otrzymali decyzję wydaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie. Nec – Nysa Sp. z o.o. będzie sprzedawał i wydawał węgiel na podstawie listy osób przesłanych drogą elektroniczną z OPS.

Dyżur specjalistów w ŚDS

Dyżur specjalistów w ŚDS

28 listopada 2022  

Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie informuję, że w poniedziałek 5 grudnia 2022 r., w godzinach od 15:00 do 17:00, odbędzie się ostatni w tym roku comiesięczny popołudniowy dyżur specjalistów – pracowników ŚDS.

EFS Opolskie