Stadion Miejski przy ul. Kraszewskiego oficjalnie przekazany w darowiznę Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Pierwsze zawody sportowe mają być rozegrane w nowym roku akademickim. Pierwsze budynki dydaktyczne będą oddane do użytku prawdopodobnie w 2024 roku. Koszt budowy całego kompleksu to blisko 45 milionów złotych.
„Stadion Stali” dla PANS w Nysie
Akt notarialny podpisali Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz oraz Rektor PANS w Nysie Przemysław Malinowski. Na jego mocy gmina przekazała wysłużony obiekt w darowiznę nyskiej Uczelni. – PANS zyskuje atrakcyjny teren, ale to też duży powód do radości dla miasta – mówi Kordian Kolbiarz. – Rozwój Uczelni jest równoznaczny rozwojowi miasta. Dziękuję radnym, którzy poparli tą inicjatywę.
Zgodnie z założeniami przy ul. Kraszewskiego powstanie stadion lekkoatletyczny, duży parking dla studentów i przede wszystkim akademickie centrum dydaktyczno – sportowe, o wartości blisko 50 milionów złotych. – Nasza koncepcja zakłada m.in. budowę budynku dydaktycznego dla wydziału Nauk Technicznych i wydziału Nauk Społecznych – tłumaczy Przemysław Malinowski. – Z gmachu będą też oczywiście korzystać studenci innych naszych kierunków. W przyszłości planujemy budowę tzw. hali łukowej, aby studenci mogli także trenować w zimie.
Na razie ogłoszono przetarg na modernizację stadionu i dostosowanie do wymogów PZLA. Prace mają być gotowe przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. – Na pewno wykorzystamy pozyskane środki z korzyścią dla całego miasta – dodaje Malinowski.
Teren po modernizacji ma być otwarty nie tylko dla środowiska akademickiego.
Przewodnicząca Rady Miejskiej w Nysie Jolanta Trytko-Warczak informuje, że XII sesja Rady Miejskiej w Nysie odbędzie się 29 stycznia 2025 r., o godz. 09.00, w sali im. 100-lecia Niepodległości Polski (nr 200 – II piętro) Urzędu Miejskiego w Nysie, ul. Kolejowa 15.
– Akcja dogaszania pryzmy popowodziowej na składowisku odpadów w Domaszkowicach została zakończona – poinformował Dariusz Pryga, oficer prasowy KP PSP w Nysie.
– Na chwilę obecną kończy się dogaszanie pryzmy w Domaszkowicach. Mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo – mówi Tomasz Ogorzały, prezes spółek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp z o o w Nysie i EkoNysa sp. z o.o.
– Na chwilę obecną kończy się dogaszanie pryzmy w Domaszkowicach. Mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo – mówi Tomasz Ogorzały, prezes spółek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp z o o w Nysie i EkoNysa sp. z o.o.
– W dniu 21.01.2025 r. ok. godz. 13.50 na terenie składowiska w Zakładzie Unieszkodliwiania i Odzysku Odpadów w Domaszkowicach zauważono dym wydobywający się z pryzmy odpadów popowodziowych tymczasowo magazynowanych. O godz. 13:57 zdarzenie zgłoszono na numer alarmowy 112. Pierwsze zastępy straży przyjechały ok. godz. 14:10. Zadysponowano Państwową Straż Pożarną oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Na miejsce przybyli również inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu oraz pracownicy Gminnego Zarządzania Kryzysowego. W celu jak najszybszego przemieszczenia odpadów do akcji włączono ciężki sprzęt PGK EKOM wraz z operatorami. Zarzewie pożaru zlokalizowano głęboko wewnątrz pryzmy. Na zewnątrz widać było unoszącą się parę wodną, wyczuwalny był zapach dymu. Odpady zgromadzone na pryzmie o wymiarach ok. 30x50x8 m pochodziły z pierwszych dni powodzi. Zgodnie z decyzją Wojewody Opolskiego z dnia 17 grudnia 2024 r. rozpoczęto proces składowania odpadów popowodziowych. Na chwilę obecną kończy się dogaszanie pryzmy. Mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo – mówi Tomasz Ogorzały prezes spółek Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej EKOM Sp z o o w Nysie i EkoNysa sp. z o.o.
Biblioteka Miejska zaprasza na ferie w Oddziale Dziecięcym, od trzeciego do czternastego marca, które będą się odbywały w w dni robocze w godzinach od dziesiątej do czternastej.